Täna õhtul! Kristian Kullamäe teeb debüüdi EuroCupil

Eesti korvpallikoondise 23-aastane tagamängija Kristian Kullamäe teeb täna debüüdi Euroopa tugevuselt teises korvpalliliigas.

Panevėžys 7Bet-Lietkabelis ja Kullamäe alustavad oma EuroCupi teekonda täna, kui võõrsil minnakse vastamisi ka Eesti-Läti korvpalliliigas mängiva Prometey meeskonnaga. Mängu otseülekannet saab näha kell 18.50 kanali TV3 Sport ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel.

EuroCupil on 20 võistkonda jagatud kahte 10-liikmelisse alagruppi, kus iga meeskond mängib kokku 18 mängu. Panevėžys 7Bet-Lietkabelis on A-alagrupis. Ülejäänud A-alagrupi meeskonnad on Cedevita Olimpija Ljubljana (Sloveenia), eelmise hooaja finalist Bursa Frutti Extra (Türgi), Germani Leonessa Brescia (Itaalia), Joventut Badalona (Hispaania), Cluj-Napoca U-BT (Rumeenia), Burgos JL Basket (Prantsusmaa), Veneetsia Umana Reyer (Itaalia), Ulm Ratiopharm (Saksamaa) ja Kamensky Prometey (Ukraina), kes peab Ukraina sõja tõttu kodumänge pidama Riias.

B-alagrupis võistlevad omavahel Dolomiti Energia (Itaalia), Promitheas (Kreeka), Podgorica Budućnost (Montenegro), Las Palmas Gan Canaria (Hispaania), Hamburg Towers (Saksamaa), Tel Avivi Hapoel (Iisrael), London Lions (Inglismaa), Paris Basketball (Prantsusmaa), Wrocław Sląsk (Poola) ja Ankara Turk Telekom (Türgi).

 

Võrreldes eelmise hooajaga on põhiturniirile lisandunud London Lions, Kamensky Prometey, Cluj-Napoca U-BT, Tel Avivi Hapoel ja Brescia Germani Leonessa.

 

Euroliigasse on siirdunud eelmise hooaja Eurocupi meister Virtus Bologna (Itaalia), Belgradi Partizan (Serbia) ja Valencia (Hispaania). Levalue Metropolitans (Prantsusmaa) EuroCupil ei mängi. Krasnodari Lokomotiv (Venemaa) on Ukraina sõja tõttu turniirilt kõrvale jäetud.

 

Iga alagrupi kaheksa parimat meeskonda pääsevad play-off mängudele. Iga grupi kõrgeima asetusega meeskond teenib kaheksandik-, veerand- ja poolfinaalis koduväljaku eelise.