Täna Hispaania kõrgliigas: Kullamäe koduklubi sõidab külla Barcelonale, Kotsari ja Raieste oma võõrustab Unicajat

Sander Raieste ja Kristian Kullamäe (paremal)
Sander Raieste ja Kristian Kullamäe (paremal) — FOTO: Baskonia Facebook

Hispaania korvpalli kõrgliigas peetakse täna 6. mänguvooru kohtumisi ning väljakule on tulemas kõigi nelja eestlase koduklubid.

Eelmises voorus suurepärase esituse teinud ja nädala mängijaks valitud Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket sõidavad külla valitsevale ACB liiga meistrile FC Barcelonale. 

24-aastase Kullamäe koduklubi on Hispaania kõrgliigas võitnud sarnaselt Barcelonale neli kohtumist ning kaotanud korra. Turniiritabelis jagatakse sellega teist kuni kuuendat kohta. Parem punktide vahe annab Barcelonale tabelis kolmanda ja Bilbaole viienda koha.

Vaata, kuidas Kullamäe eelmises mänguvoorus Granada vastu 33 punkti viskas SIIT.

 

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia võõrustab täna kodusaalis Malaga Unicajat.

26-aastase Kotsari ja 24-aastase Raieste koduklubi on koduliigas hoidmas nelja võidu ja ühe kaotusega (tänu heale punktide vahele) teist kohta. Tänane vastane on võitnud kaks ning kaotanud kolm mängu, mis annab tabelis hetkel 12. koha.

Kui Hispaania kõrgliigas on Baskonia siiani mänginud hästi, siis Euroliigas on suudetud võita esimesest neljast kohtumisest vaid üks. Lisaks on kõik kolm kaotust tulnud koduväljakul. Eile hakkasid levima erinevad kuulujutud, et Baskonia kaalub 54-aastase peatreeneri Joan Peñarroya vallandamist. Sel nädalal toimunud Euroliiga topeltvooru nädalal kaotas Baskonia mõlemad kohtumised, kui alla jäädi nii Müncheni Bayernile kui ka Kaunase Žalgirisele. 

Eile juba said Euroliigas kaks peatreenerit sule sappa. Loe täpsemalt SIIT.

 

Artur KonontšukI koduklubi Granada võtab kodusaalis vastu Basket Zaragoza meeskonna.

23-aastase Konontšuki koduklubi Granada on ainus meeskond liigas, kes pole sel hooajal suutnud võitu veel teenida, kaotatud on kõik viis kohtumist ning sellega ollakse ka turniiritabelis viimasel 18. kohal. Esimese võidu teenimiseks pole aga paremat võimalust kui seda tänane on, kuna vastu tuleb kohe nende ees 17. kohal olev Zaragoza meeskond, kes on võitnud ühe ja kaotanud neli mängu.

Tänane ajakava (Go3 Sport telekanalitel)

13.25 Barcelona – Basket Bilbao / Go3 Sport 2

13.55 Tenerife – Real Madrid / Go3 Sport Open

19.25 Baskonia – Malaga Unicaja / Go3 Sport 3

Artur KonontšukI koduklubi Granada kohtumisest kahjuks telepilti pole.

 

Hispaania kõrgliiga tabeliseis:

Standings provided by Sofascore