Reklaam sulgub sekundi pärast

TÄNA! Eesti meeste korvpallikoondis võõrustab ülikoolilinnas Bosnia ja Hertsegoviinat

Eesti meeste korvpallikoondis peab täna õhtul kell 17:00 Tartu Ülikooli Spordihoones oma augustikuu neljanda kontrollmängu, kui Ilmar Kullami korvpalliturniiri otsustavas mängus minnakse vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina koondisega.

Foto: Hendrik Osula

Eesti rahvuskoondise koosseisust, kes alustas Tartus toimuvat turniiri reedel 79:66 võiduga, jäävad tänasest mängust eemale Rauno Nurger, Märt Rosenthal, Robert Valge ning Janari Jõesaar. "Mängijate katsetamine oli selle kahenädalase perioodi üks peamisi eesmärke, et kõik 16 mängijat saaksid omad võimalused ja kunagi ei tea, kas keegi saab vigastada või jääb haigeks. Selles mõttes oli meile väga oluline anda kõigile võimalus, et nad oleksid mängurütmis sees ja saaksid mängupraktikat juurde," selgitas meeste rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala tänast mängijate valikut.

 

Vastas olevat Bosnia ja Hertsegoviina koondist, kelle liidriteks on NBA-s palliv Jusuf Nurkic ja Hispaania liiga möödunud hooaja MVP Dzanan Musa, iseloomustab Toijala kui hästi füüsilist meeskonda. "Väga füüsiline ja tüüpiline Balkani meeskond, kes annab vastastele keha nii palliga kui pallita olukordades. Suhtelisest suur võistkond, kus ääremängijad on suured ja liikuvad. Aga nad on täpselt selline vastane, keda me soovisime saada enne EuroBasketi finaalturniiri, sest nad on natukene sarnased Horvaatiale, kes kuulub meie alagruppi."

 

Nii Toijala kui kogu rahvusmeeskond ootab täna publikut saali ning tänavad kõiki, kes reedesel mängul olid. "Esiteks aitäh kõigile, kes olid reedel saalis ja elasid meile kaasa ning loodame, et teid tuleb täna veel juurde. Esiteks ei näe tihti Tartus NBA mängijaid mängimas ning teiseks meie enda mängijaid, kes on USA-s ja Euroliigas. Korvpalli on kõige parem vaadata saalis, nii et ootame teid kõiki saali!"

 

EESTI MEESTE KORVPALLIKOONDISE KOOSSEIS BOSNIA JA HERTSEGOVIINA VASTU:

 

Sten Sokk

Kerr Kriisa

Kristian Kullamäe

Martin Dorbek

Sander Raieste

Henri Drell

Kregor Hermet

Kaspar Treier

Kristjan Kitsing

Siim-Sander Vene

Maik-Kalev Kotsar

Matthias Tass

 

SOETA PILETID EESTI - BOSNIA MÄNGULE SIIT!