TÄNA: BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam alustavad poolfinaalseeriat

Paf Korvpalli Meistriliiga hooaeg on jõudnud poolfinaalideni. Kolme võiduni peetavates seeriates lähevad vastamisi põhiturniiri võitnud ja otse nelja parema sekka jõudnud BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam ning Tartu Ülikool Maks & Moorits ja TalTech/Optibet.

BC Kalev/Cramo kogus põhiturniiri võitjana 28 võitu ja 5 kaotust ning tagas otsepääsme poolfinaali. Viimase mängu pidasid kalevlased enam kui kaks nädalat tagasi just Pärnu Sadama vastu. Toona jäi pealinna klubi peale tulemusega 91:64. Pärnu Sadam võitis veerandfinaalseerias mängudega 3:1 Rapla meeskonna.

Meistriliiga raames on klubid tänavu kohtunud kolm korda. Kaks korda on võitnud BC Kalev/Cramo (91:64 ja 79:78), hooaja esimeses kohtumises jäid peale pärnakad 79:66. Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga veerandfinaalis alistas Pärnu Kalev/Cramo aga kahes järjestikuses mängus (67:60 ja 76:57) ning edenes poolfinaali.

Kalev/Cramo peatreeneri Roberts Štelmahersi sõnul pole nad vahepeal olulisi muudatusi teinud. "Oleme töötanud kõvastu ning teinud korrektuure, et mängida paremini. Peame pöörama tähelepanu detailidele ning neid järgima."

Heiko Rannula: "Cramol on küll koduväljakueelis ning see on alati kõva nüanss, aga me oleme Kalevi hallis piisavalt mänginud ja kokkuvõttes otsustame asjad väljakul."

Seeria esimene kohtumine leiab aset juba sel laupäeval, algusega kell 17:00 Kalevi Spordihallis. Piletid mängule saad soetada Piletitasku eelmüügist ja kohapealt.

TalTech/Optibet seljatas veerandfinaalseerias mängudega 3:1 Tallinna Kalevi, Tartu Ülikool Maks & Moorits oli 3:1 parem KK Viimsi/Sportlandi meeskonnast.

Kõik kolm omavahelist meistriliiga kohtumist on TalTech tänavu võitnud ( 92:76; 81:68 ja 84:80). Karikavõistluste poolfinaalis olid aga tartlased üle 88:71.

TalTechi peatreener Alar Varrak ütles reedesel pressikonverentsil, et kahtlemata tuleb võrreldes veerandfinaalseeriaga teha mänguplaanis olulisi muudatusi. "Ütleme nii, et minna sama stiiliga Tartu vastu nagu läksime Tallinna Kalevi vastu, oleks halb."

Tartu Ülikooli mängumees Robin Kivi ei varjanud, et nende eesmärk on tulla meistriks. Ta usub, et meeskond on TalTechiga seeriaks täiesti valmis. "Oli hästi tihe graafik, aga nüüd oli kolm puhkepäeva ja ma usun, et meil on piisavalt pikk pink, et energia meie mängujoonisest ära ei kao," sõnas Kivi Delfile antud intervjuus.

TalTech/Optibeti ja Tartu Ülikool Maks & Mooritsa poolfinaali avamäng peetakse pühapäeval kell 17:00 Tallinnas.