Tamsalu Los Toros/TalTech alistas Kaarel Välbi lõpukolmesest Paide Viking Windowi

Kaarel Välb
Kaarel Välb — FOTO: FIBA

Saku I liiga 18. mängudevoor oli enamuses ühepoolne. Suured võidud said kirja Rae Koss/Hansaviimistlus, ROCK TARTU TERMINAL, Eesti Maaülikool/Evocon, Reinar Halliku KK/Vinni vald.

Nädala põnevuskohtumises võitis Tamsalu Los Toros/TalTech tänu Kaarel Välbi lõpusekundi kolmesele Paide Viking Window meeskonna 78:75. Liidermeeskond Tere Kadrina Karud oli mänguvaba.

Reinar Halliku KK/Vinni vald vs Rapla Korvpallikool: 113:58

Numbrid räägivad enda eest. Reinar Halliku KK/Vinni vald tabas kahepunktiviskeid 68%, kolmeseid 52%, tegi 17 vaheltlõiget ja võttis kindla 113:58 võidu, kindlustades sellega Saku I liiga turniiritabeli teist positsiooni. Vitalii Shymanskyi mängu resultatiivseim 26 punktiga, Kristofer-Alex Jeanty viskas Rapla kasuks 11 punkti.

Eesti Maaülikool/Evocon vs KK Viimsi II: 94:32

Viimsi noored mängumehed jäid selgelt hätta eelmise hooaja meistrite füüsilisusega ja mängu võitjas polnud kahtlust kohe peale esimest veerandaega, mis kuulus Eesti Maaülikoolile 28:6. See oli Maaülikoolile 13. võit sellel hooajal, mis annab neile hetkel liigatabelis kolmanda positsiooni. Viimsi jätkab 2 võiduga 11. tabelireal. Tom Kaldre viskas Eesti Maaülikooli kasuks 16 punkti, KK Viimsi II resultatiivseim Andre Juhansoo 8 punktiga.

Tamsalu Los Toros/TalTech vs Paide Viking Window: 78:75

Nädala mängu tiitli vääriline vastasseis kus eduseis vahetus pidevalt ja mõlemal meeskonnal oli võimalus mäng „võidusadamasse“ juhtida. 2:30 lõpuni viis Indrek Kajupank külalised 7 punktiga juhtima 75:68, kuid siis võttis Tamsalu ohjad ja 10:0 spurt, mis päädis Kaarel Välbi kolmesega lõpusekundil tõi hooaja 11. võidu kodumeeskonnale. Jarko Kõrvel viskas Tamsalu Los Toros/TalTechi kasuks 19 punkti, Gaspar Bibikov oli 17 punktiga Paide Viking Window resultatiivseim. Mängu GALERII, GALERII 2

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Audentese Spordigümnaasium: 98:58

Eelmises voorus hooaja esimese võidu saanud Audentese Spordigümnaasiumi noored korvpallurid alustasid ka seekord bravuurikalt võites Rae koduplatsil esimese veerandaja 23:19, kuid see oli ka kõik, sest juba poolajaks juhtis Rae Koss/Hansaviimistlus 44:32 ja võitis kohtumise juba kindlalt 98:58. Joonas Sein ja Mihkel Allorg tõid võitjatele mõlemad 18 punkti, Audentese resultatiivseim Meiko Lindeberg 13 punktiga. Audentese poolelt puudusid nende liidrid Marten Alles ja Rasmus Olop, kes võitsid eelmine nädal Vilniuses Reinar Halliku KK/Vinni vald U17 meeskonnaga Euroopa noorteliigas pronksmedalid.

ROCK TARTU TERMINAL vs TSA/Tallinna Ülikool: 99:56

Eelmises voorus valusa kaotuse saanud ROCK TARTU TERMINAL alustas mängu resultatiivselt visates vastased selgelt üle juba avapoolal 57:27. ROCK-le oli see hooaja 9. võit, mis annab neile turniiritabelis 7. koha, ning ka play off koha eest võitlevad Paide ja Rapla jäävad juba kolme võidu kaugusele. Mängu resultatiivseim vanameister Valmo Kriisa 23 punktiga.