Reklaam sulgub sekundi pärast

TalTech/OPTIBET-i peatreener Alar Varrak: müts maha BK Ogre mängijate ja treeneritepingi ees

TalTech/OPTIBET-i peatreener Alar Varrak keskendub koos hoolealustega laupäeval peetavaks veerandfinaali teiseks vastasseisuks BK Ogrega, et leida parim viis revanši võtmiseks.

Foto: Catherine Kõrtsmik

 

Varrak tõi pärast 77:89 allajäämist kolmapäeva õhtul kodusaalis välja, et BK Ogre korvpallurid said esimesel poolajal rünnakuaja viimastel sekunditel, kiirrünnakutest ja tänu ründelauas valitsemisele kordusvisetest kokku 31 punkti 47-st.

 

“Kohtusid kaks eri stiiliga meeskonda,” ütles TalTech/OPTIBET-i peatreener. “Nad on suured ja tugevad, meie oleme undersized (lühemad korvialused mängijad, toim) ja mängime small balli. Ogre kasutas vahepeal number kolme positsioonil 205 cm pikkust meest, meil polegi nii pikka! Ogre stiil võitis.”

 

BK Ogre sai avaveerandaja kolmepunktivisetega kiire algedu. Varrak möönis, et tagaajaja rolli jäämisel oli kindlasti oma mõju, külalised said hea tunde kätte: “Meil olid samuti helged momendid. Tuleb kiita Ogre korvpallureid, nad tegid väga hea mängu. Rinalds Sirsniņš oli suurim skoorija, aga laias laastus said nad punkte igalt poolt. Kohe kui kusagil midagi muutsime või kavaldasime, oli neil vastus olemas. Müts maha Ogre mängiijate ja treeneritepingi ees!”

 

Mida saanuks rünnakul teisiti teha, et leida paremaid viskekohti?

 

“Ei saa öelda, et meil polnud viskekohti. Visked ei läinud. Võib-olla segas väike play-off’i pinge. Nad panid Brandon Childressile päris suure surve. Võime kritiseerida treenerit või Brandonit või mõlemat – tal ei olnud kõige parem mäng. Saime sellest kõik aru. Jäin tavapärastele liidritele lõpuni lootma, sest tegu oli ju play-off’i mänguga. Kuigi Ran Pehka ja ka teised mängisid väga hästi. Kuna jäin lootma liidritele, siis tagantjärele tark olles – süüdi oli treener.”

 

Childress tegi kohtumise lõpuminutitel põlvele häda.

 

“Esmane prognoos oli, et midagi väga hullu ei juhtunud, aga homme ja ülehomme võib saada tema olukord selgemaks. Tanel Sokk ütles, et jalg valutab. Laupäeval saab raske olema,” ütles Varrak.

 

Varrak rääkis, et võõrsil saavutatud edu andis BK Ogrele tugevamad kaardid: “Eriti juhul, kui meie kaks tagameest ei mängi, muidugi loodan, et nad mängivad. Siiralt kahju! Meil on olnud väga tore hooaeg, aga seeria pole veel läbi.”