Reklaam sulgub sekundi pärast

TalTech/Nordaid surus Audentese vastupanu maha ning kerkis naiste karikavõitjaks

taltech-nordaid
Foto: Siim Semiskar

Narvas toimuvatel Kaamos Karikavõistluste esimeses pühapäevases finaalkohtumises selgitati välja tänavune naiste karikavõitja, kui suurfavoriit TalTech/Nordaid sai 72:54 (21:12, 16:16, 18:15, 17:11) jagu Audentese Spordiklubist. 

Kogu kohtumist algusest lõpuni juhtinud hispaanlase Sergio Cubeiro Rico juhendatav TalTechi naiskond tabas paremini nii kahepunktiviskeid (48% - 39%) kui kolmeseid (32% - 26%) ning oli selgelt üle ka lauavõitluses (51-28). Küll tegi TalTech vastasest rohkem pallikaotusi (31-28), kuid Audentese ei suutnud neid piisavalt hästi punktideks vormistada (punktid pallikaotustest TalTechi kasuks 28:19), vahendb basket.ee

Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Annika Köster kogus 30 mänguminutiga 10 punkti, 11 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget, kuid tegi matši lõpus haiget oma põlvele ning pidi auhindade järel käima longates. Sofia Košareva viskas võitjate resultatiivseimana 18 punkti ning Janne Pulk toetas 11 silma ja 3 vaheltlõikega. Audentese edukaimana tõi Ellen Anett Põldmaa 16 punkti ning Trine Kasemägi lisas 11 silma ja 5 lauapalli.

Finaali MVP Annika Köster nõustus kommentaaris Basket.ee portaalile, et TalTech kontrollis kohtumise käiku: "Meil olid paariminutilised mõõnad siin ja seal, aga üldiselt me kontrollisime mängu. Audentes oli väga tubli ja nad võitlesid täiega. Nad mängisid palju maa-ala ning me võtsime seetõttu palju kaugviskeid, mida liiga palju sisse ei pannud. Kaitses saime enam-vähem hakkama. Kuigi jooksma päris nii ei saanud, nagu oleksime tahtnud ning kohati tundus, et Audentes kontrollib tempot. Aga lõpp hea, kõik hea." 

Köster lisas: "Ega me ei oodanudki, et võidame neid 40-50 punktiga. Nad on head mängijad, kes koos pikalt kokku mänginud ning finaal on finaal. Eks kõik eeldavad meie võitu, kuna meie treeningtundide arv on nii palju suurem kui teistel. Teised on siiski harrastajad. Kui midagi katastroofilist ei juhtu, siis eks me (siin Eestis) peamegi võitma." 

"Isegi okei mäng oli," arvas Audentese peatreener Reet Rausberg. "Ega ma arvasin, et me kaks päeva järjest ei jõua nii hästi mängida. Kuna vastased on ikkagi kõrgliigatiim, siis nende treenitus on nii palju suurem ning neil on kaks päeva järjest okei mängida. Aga meil on nende vastu üks relv küll, aga nad täna panid kolmeseid sisse. Kuid suutsime oma kaitsega neid tegema 31 pallikaotust, sellega olen ma enam-vähem rahul." 

Rausberg jätkas: "Aga me ise ei saanud rünnakul oma viskeid sisse. Ütleme nii, et me ei jäänud hätta palli üle viimisega, aga meil pall ei liikunud piisavalt hästi, et viskajad oleks saanud häid viskekohti. Natuke liiga palju oli rünnakul juhuslikust ja pall seisis veidi liiga palju, kuid pigem jäin ma rahule." 

Pronksimängus suutis Tallinna Ülikool/SK Nord ülimalt kaasahaarava lõpuga kohtumises 52:51 (12:6, 16:7, 8:19, 16:19) alistada Tartu Ülikooli. 

Teisel poolajal tänu maa-ala kaitsele mängu tagasi tulnud tartlannad asusid viimase minuti alguses nelja punktiga juhtima (51:47), kuid Tallinna Ülikool suutis 33 sekundit enne lõppu tabada kolmepunktiviske ning kohe järgmisel rünnakul viskas Helena Uuehendrik ründelauapalli järel ka võidukorvi. 

Eelpool mainitud tähtsa kolmese tabanud Laina Mesila-Kaarmann kerkis 27 punkti, 19 lauapalli ja 3 viskeblokeeringuga ka finaali parimaks mängijaks. Efektiivsustegur oli tal 53. Helena Uuehendrik panustas 6 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõikega ning Merike Anderson tõi 6 silma, 7 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu. 

Tartu resultatiivseim oli Janeli Lilleallik 19 punkti ja 7 lauapalliga, Viktoria Kisseljova tõi 17 silma ning Mirjam Nikolai lisas 12 punkti ja 9 lauapalli. 

"Võidu tõi kindlasti see, et kõik väga palju võitlesid. Ma polegi varem näinud, et meil kõik nii palju pingutaksid ja tahaksid võita. See andis meile head enesetunnet, et lootust on. Helena (Uuehendrik) sai hea lauapalli ning viskas korvi alt ära," sõnas pronksinaiskonna üks nooremaid Anna-Liisa Kristovald. Noorte ja kogenud mängijate koostöö sujub tema sõnul naiskonnas hästi: "Vanemad tegijad saavad mängimise ajal abistada ja seletada. Sellest on palju abi." 

"Võib öelda küll, et maa-ala kaitsega tulime järele ja olime võidule päris lähedal," kommenteeris tartlannade poolelt Sheila Kodanik. "Rünnakul mängisime minu arvates natuke valesti. Aga ma pole treener ning kommenteerin mängija perspektiivist. Vastastel oli paar põhimängijat, me teame kõik nende nimesid. Teiste vastu oleks võinud rohkem üks-ühte mängida. Pole vaja pikalt midagi ehitada, üks-üks ja lihtne."

Kodanik nõustus, et lõpp oli loterii, aga seda lõppu oleks saanud tartlannade enda poolt paremini mängida: "Kui kaitses keegi lõpuni ei pinguta ja lastakse sellise koha pealt vastasel lauda minna, siis visatakse sealt kindlasti ära."

Sheila Kodaniku ja mitme teise Tartu mängija jaoks oli see juba päris mitmes järjestikune neljas koht erinevatel final four turniiridel. "Meil on see needus kuskil kellelgi peal. Aga ma täna astusin diplomi katki, vast nüüd sellega muutub midagi," naeris Kodanik.