TalTech/Nordaid sammub naiste Balti liiga play-off’i suunas positiivsel kursil

-TalTech/Nordaid
TalTech/Nordaid — FOTO: TalTech Basketball Facebook

Korvpalli naiste Balti liigas on Eesti esiklubil TalTech/Nordaidil võimalus põhiturniir lõpetada kolme järjestikuse võiduga. Kaks nendest on juba võetud, kui 5. märtsil saadi jagu Liepaja/LSSS naiskonnast ning neli päeva hiljem kukutati Riia BJBS.

Põhiturniiri viimase matši peab TalTech 14. märtsil koduse konkurendi Audentese Spordigümnaasiumi vastu. Kohtumise Läti naiskonna Liepaja/LSSS-i vastu (10-11) võitis TalTech/Nordaid (12-9) kodusaalis tänu võimsale teisele poolajale 74:55 (19:19, 16:20, 17:7, 22:9), kirjutab basket.ee.

Annika Köster hiilgas 18 punkti, 9 lauapalli ja 8 resultatiivse sööduga, Marta Eleri Jaama panustas 16 silma ja 5 lauapalli, Kätlin Kanguri arvele jäi 11 punkti ja Sofia Kosareva viskas 10 punkti.

Võõrsil mängitud mäng Riia BJBS (2-18) vastu tuli oluliselt lihtsamalt, kui võidunumbriteks olid lõpuks 89:59 (17:16, 27:15, 27:12, 18:16).

Sofia Kosareva panustas võitjate kasuks 23 punktiga, Annika Kösteri arvele kanti 19 silma, 10 lauapalli ja 5 korvisöötu, Kristel Rattasepp panustas 10 punkti, 6 lauapalli ja 8 sööduga ning Kätlin Kangur viskas 10 silma ja jagas 6 resultatiivset söötu.

Audentese Spordigümnaasiumi (0-15) naiskonna märtsikuu mängud on seni kulgenud väga nukralt, kui esmalt kaotati Leedus 39:104 (9:28, 8:26, 14:19, 8:31) Vilniuse Kibirkstisele (19-2) ning seejärel Lätis 50:104 (19:24, 4:27, 12:19, 15:34) Riia TTT-le.

Kibirkstise vastu olid Audentese neidude silmapaistvamad mängijad 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kogunud Keandra Koorits ning 8 silma ja 5 lauapalli kirja saanud Hanna Maria Sibul. Nimeka Riia TTT vastu viskas Sibul 15 punkti, Sille Liis Mölder panustas 12 silma ja 4 resultatiivse sööduga ning Koorits kogus 8 punkti ja 5 lauapalli.

Mõlema Eesti naiskonna jaoks lõpeb põhiturniir 14. märtsil, kui algusega kell 17.30 kohtutakse Audentese spordihoones omavahel. TalTech/Nordaid jätkab seejärel hooaega veerandfinaalis.