TalTech kindlustas võiduga Rapla üle põhiturniiri teise koha, Pärnu Sadam alistas põnevusmängus Tartu Ülikooli

Foto: TalTech Basketball Facebook

 

TalTech/OPTIBET kindlustas 89:87 võiduga AVIS UTILITAS Rapla üle põhiturniiri teise asetuse, mis tähendab, et veerandfinaalseerias tuleb neile vastu Tallinna Kalev.

Rapla haaras avaveerandi järel 25:15 eduseisu, kuid TalTech tegi teisel veerandil korrektuurid ja läks pikaks pausiks ette 43:40. Kodumeeskond suutis tasavägise mängu enda kasuks pöörata päris viimastel sekunditel. Kaks minutit enne normaalaja lõppu särasid tablool 86:86 viiginumbrid. Möödunud hooajal Rapla särki kandnud Brandon Childress viis TalTechi ette 88:86, millele vastas ühe tabava vabaviskega Martin Paasoja. Kohtumise lõppseisu vormistas vanameister Tanel Sokk vabaviskejoonelt. 

Brandon Childress säras TalTechi poolelt 35 punkti, 5 resultatiivse söödu ja 4 lauapalliga. Oliver Metsalu tõi võitjatele 14 punkti ja 9 lauapalli. Võrdselt 12 silma peale jäid Toomas Raadik ja Tanel Sokk. Rapla poolelt tegid enim skoori leegionärid Jaron Martin ja Demajeo Wiggins vastavalt 27 ja 21 punktiga. Viimasel arvele jäi ka 13 lauapalli. 

TalTech/OPTIBET meeskonnal on põhiturniiril jäänud pidada vaid üks kohtumine, kui 20. aprillil tuleb võõrsil vastamisi minna KK Viimsi/Sportlandi meeskonnaga. Raplal on jäänud kaks kohtumist: 18. aprillil võõrsil Pärnuga ja 21. aprillil kodusaalis Tartuga.

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis võidulisa, kui võõral väljakul alistati viimaste sekundite ponnistustega Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 91:89.

Kohtumise saatus otsustati päris viimastel sekunditel. Pisut üle minuti oli mängida kui Pärnu tagamees Alterique Gilbert viis külalised ette 90:83. Tartu tegi aga Braxton Hugginsi vedamisel 9:0 vahespurdi ja vähendas vahe 17 sekundit enne normaalaja lõppu vahe minimaalseks. Teisel pool tehti viga Gilbertile, kes tabas joonelt kahest viskest ühe. Tartul jäi veel piisavalt aega, et jõuda korralikule viskele, ent Emmanuel Wembi söötis palli auti. 

Arturas Valeika kogus pärnakate resultatiivseimana 29 punkti ja 13 lauapalli. Mihkel Kirves ja Alterique Gilbert tõid võrdselt 14 silma ja Robert Valge lisas 13 punkti. Kirvese arvele kogunes ka võimsad 16 lauapalli. Tartu suurim korvikütt oli Braxton Huggins 22 punktiga. Samuti haaras ta 9 lauapalli ning jagas 6 resultatiivset söötu. Oliver Suurorg lisas 19 ja Emmanuel Wembi 15 silma. 

Pärnule oli see 12 kaotuse kõrval 18 võit, mis tähendab, et hetkel jagavad nad kolmandat kohta KK Viimsi/Sportlandi meeskonnaga. Tartul on nüüd tabelis 14 võitu ja 16 kaotust, mis annab neile viienda koha. 

Pärnul on põhihooajal jäänud pidada veel kolm kodumängu: 18. aprillil Raplaga, 21. aprillil BC Kalev/Cramoga ja 24. aprillil Tallinna Kaleviga. Tartlased mängivad põhiturniiril veel 18. aprillil kodusaalis BC Kalev/Cramoga, 21. aprillil võõrsil Raplaga ja 24. aprillil kodusaalis KK Viimsi/Sportlandiga. 

Rakvere Tarvas võõrustas oma hooaja viimases mängus KK Viimsi/Sportlandi ja pidi tunnistama külaliste 93:82 paremust.

Viimsi võitis avaveerandi 29:23, kui kodumeeskond Rakvere Tarvas suutis poolajaks omakorda 52:49 ette rebida. Kui komlas veerandaeg möödus samuti väga tasavägiselt, siis  viimasel neljandikul seisult 66:66  tegi KK Viimsi/Sportland 11:0 vahespurdi ja haaras soliidse eduseisu. Rakverel enam ohtlikult lähedale pääseda ei õnnestunud ja hooaja viimases mängus pidid virulased tunnistama möödunud nädalavahetusel Paf Eesti-Läti korvpalliliigas hõbemedali võitnud Viimsi paremust. 

Võitjate parimana viskas kapten Rain Veideman 23 punkti ja haaras 6 lauapalli. Rait-Riivo Laane arvele kogunes 17 silma, Taavi Jurkatamm lisas 14 ja Karl-Johan Lips 13 punkti. Rakvere eest tõid Erik Kaasik 16, Jamaure Markal Gregg 15 ja Aleksa Nikolic 11 punkti. 

Viimsi mängujuht Rait-Riivo Laane sõnas mängujärgses intervjuus Inspirale, et meeskond soovib play-offi siirduda võiduka emotsiooni pealt: “Meie ülesanne on põhihooaeg lõpetada võimalikult kõrge asetusega. Isegi kui lõplik seis ei olene ainult meist, siis me tahaksime hea tundega play-offi minna. Tahame mängida head mängu ja hoida head emotsiooni.” 

Viimsil on nüüd tabelis kirjas 19 võitu ja 12 kaotust. Pidada on neil veel kaks põhiturniiri kohtumist: 20. aprillil kodusaalis TalTech/OPTIBET-iga ja 24. aprillil võõrsil Tartu Ülikool Maks & Moorits meeskonnaga. Rakvere Tarva hooaeg on selleks aastaks läbi. Virulaste saldoks jäi 5 võitu ja 28 kaotust. 

Tiheda mängudeõhtu lõpetasid BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev. Esimene teenis kindla, 108:77 võidu. 

Kalev/Cramole tõid Ojars Silins 19 ning Martin Dorbek ja Kristjan Kitsing lisasid mõlemad 16 punkti. Tallinna Kalevi parim oli Joonas Järveläinen 25 punktiga.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo 26 võidu ja kuue kaotusega liider. Tallinna Kalev on seitsme võidu ja 25 kaotusega seitsmes.