Reklaam sulgub sekundi pärast

Tallinnas toimus ametlik FIBA kohtunikekoolitus

korvpallikohtunikud
korvpallikohtunikud — FOTO: Siim Semiskar.

3-5. jaanuarini toimus iga aastane Balti mere maade karikaturniir korvpalli noortekoondistele. Esmakordselt korraldati selle ajal FIBA ametlik kohtunike koolitus.

Koolitusest võttis osa 24 kohtunikku üle Euroopa. Õigusemõistjaid saabus siia lisaks turniiril osalevatele riikidele ka Serbiast, Rumeeniast, Poolast, Tšehhist, Hispaaniast, Kreekast, Leedust, Suurbritanniast, Hollandist ja Ukrainast, vahendab basket.ee

Eestit esindasid turniiril FIBA järgmise litsentseerimise perioodi kandidaadid Hendrik Laas, Rainis Värv, Ivo Kitsing, lisaks talendikad noorkohtunikud Rauno Kobin, Egert Tiidor. 

Koolitusprogrammi viis läbi kõrgelt hinnatud FIBA instruktor Fernando Garzón Hispaaniast, kes alustas kohtunikutööd 1984. aastal, olles ise vaid 16-aastane. Mängude vaatlemisel abistasid teda Soome instruktor Hannu Kulju ning Rootsist Oscar Lefwerth. 

"BSBC on alati olnud kohtunikele hea turniir, kus end proovile panna. Kuna detsembrist algas FIBA litsentseerimine perioodiks 2023 kuni 2025, siis tegime ettepaneku FIBA-le, et korraldataks seminar BSBC raames Tallinnas. Tagasiside oli koheselt positiivne, sest ametlikke koolitusi ei ole just ülemäära palju ja kohtunikke, kes kandideerida tahavad on selgelt rohkem. Kohtunikud said kolmel päeval väärtusliku tagasisidet ning iga õigusemõistja kohta tegi instruktor raporti, mis saadetakse FIBA-sse.“ kommenteeris seminari Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Rainis Värv.