Tallinn Nord Cup 2023 – regiooni suurim korvpalliturniir

Tallinn Nord Cup
Tallinn Nord Cup — FOTO: Spordiklubi Nord MTÜ

Eeloleval nädalavahetusel, 19-21. mai, toimub Tallinna kaheksas spordihoones ja 21 väljakul Spordiklubi Nord MTÜ poolt korraldatav regiooni suurim noorte korvpalliturniir Tallinn Nord Cup. Turniirile on registreerinud rekordiselt 225 võistkonda neljast riigist ja platsil näeme üle 3000 noorsportlase.

Tallinn Nord Cup toimub juba kaheksandat korda ja nii nagu turniiri esimesel aastal on ka käesoleval korral turniiri patrooniks Spordiklubiga Nord möödunud sügisel taasliitunud olümpiavõitja Tiit Sokk. Lisaks tugevatele Eesti võistkondadele lisab turniirile rahvusvahelisust rohkearvuline osalejate hulk Soomest, Lätist ja Leedust. Vanuseklassides võtavad omavahel mõõtu nii neidude, kui ka noormeeste võistkonnad. Neidude vanuserühmad on vahemikus U-10 kuni U-19 ja noormehed U-9-st kuni U-19-ni.

Turniir toimub kaheksas spordihoone:

· Nord Cramo Spordihoone

· TalTechi Spordihoone

· Õismäe Sportmängude Hall

· Kristiine Spordimaja

· Sõle Spordikeskus

· Spordikeskus RING Sport

· Audentese Spordigümnaasium

· Nõmme Gümnaasiumi Spordihoone

Turniiri kohtuniketööd ja mängude toimumist juhib turniiri peakohtunik Mart Uuehendrik.

Sportiklubi Nord MTÜ juhatuse esimees ja turniiri üks korraldaja Tarmo Oras kutsub kõiki lapsevanemaid ja korvpallisõpru mängudele elama kaasa, sest lisaks kõrgele sportlikule tasemele on turniir pealvaatajatele tasuta. “Mul on hea meel, et kaheksa aastaga on Tallinn Nord Cupist saanud regiooni suurim ühel nädalalõpul toimuv korvpalliturniir. Vahepealsed COVID 19 aastad on loodetavasti selja taga ja nüüd saame korraldada turniiri ilma igasuguste piiranguteta.»

Lisaks kasvanud osavõtjate hulgale ja uutele spordisaalidele, on esmakordselt võimalik Nord Cramo Spordihoones toimuvaid mänge jälgida ka on-line keskkonnas. Ülekanded toimuvad koostöös Soome ettevõttega Solid Sport ja on kaasaelajatele tasulised. Turniiri õnnestumisesse annavad oma olulise panuse lisaks korraldustoimkonnale ka suur hulk tublisid vabatahtlikke ja toetajaid, kellest mitmel on see juba igaaastane traditsioon.

Rohkem lisainfot turniiri kohta saad siit