Suurüllatus! Eesti Maaülikool alistas esiliiga finaalis Kadrina Karude meeskonna ning krooniti võitjaks

Saku I liiga meister hooajal 2022/2023 on Eesti Maaülikool/Skarcon!
Saku I liiga meister hooajal 2022/2023 on Eesti Maaülikool/Skarcon! — FOTO: Ain Liiva

Rakveres peetud Saku I liiga Final Fouri finaalis alistas Eesti Maaülikool/Skarcon 92:83 Tere Kadrina Karude meeskonna.

Mängu alustas paremini Maaülikool juhtides esimesel poolajal pidevalt 10+ punktiga ja minnes poolajapausile eduseisul 41:30. Teisel poolajal hakkasid Karud paremini tabama ning korraks mindi neljandal veerandajal juhtima, kuid see oli ka kõik, Tom Kaldre kindlakäelisel juhtimisel võtsid Eesti Maaülikool/Skarconi mängijad lõpuks 9 punktilise võidu. Tom Kaldre oligi mängu resultatiivseim 30 punktiga, talle assisteeris Jan Samuel Vogelainen 17 punktiga. Tere Kadrina Karude kasuks viskas Kyrylo Marchenko 20 punkti, Allan Ehte lisas 19 punkti. Palju õnne Eesti Maaülikool/Skarcon.

Pronksikohtumises rehabiliteeris ennast eilse poolfinaalkaotuse eest Tartu Ülikool/Estiko alistades Tamsalu Los Toros/Taltechi 111:67. See oli meeskonna võit, seda kinnitab kasvõi kolmepunktivisete tabavusprotsent, mis tartlastel oli lausa 59,4% (32st 19). Saku I liiga pronksmedalid kuuluvad Tartu Ülikool/Estikole, neljas koht Tamsalu Los Toros/TalTech. Galeriid lisanduvad peagi!

ENNE KOHTUMIST:

Reedel toimunud poolfinaalidest väljusid võitjatena Eesti Maaülikool/Skarcon ja Tere Kadrina Karud.

Tartu Ülikool/Estiko vs Eesti Maaülikool/Skarcon 66:81. Mängu favoriidina alustanud Tartu Ülikool (põhiturniiri võitja) pidi mõruda pilli alla neelama juba poolfinaalis, kui kaotati ülikoolide derbis Eesti Maaülikool/Skarconile. Võrdselt alanud mängus võttis Maaülikool initsiatiivi seisult 20:20 ja enam kordagi edu käest ei andnud. Ott Sellis oli mängu resultatiivseim 22 punktiga, Erki Urvik viskas Tartu Ülikooli kasuks 20 punkti.

Tere Kadrina Karud vs Tamsalu Los Toros/TalTech 87:81. Tõelises põnevuslahingus väljus võitjana Tere Kadrina Karud. 500 inimese ees alustas mängu kindlamalt Tamsalu Los Toros juhtides esimesel veerandajal juba 10 punktiga 20:10, teisel veerandajal Kadrina Karud kosusid ja poolajale mindi juba nende juhtimisel 51:46. Teisel poolajal jätkus pingeline mäng, vahe oli mitmeid kordi minimaalne, kuid 87:81 numbrid tähendasid võitu Tere Kadrina Kaudele. Kyrylo Marchenko tõi võitjatele 18 punkti, Janar Aniste viskas mängu resultatiivsemana 21 punkti Tamsalule.