Suurpuhastus! Kaunase Žalgirisest Iahkub vähemaIt kaheksa mängumeest

Leedu suurkIubi Kaunase Žalgiris, kes ei pääsenud esimest korda LKL-i ajaloos koduliigas finaali (liiga asutati 1992. aastal) ning jäi EuroIiigas viimaseks, on tegemas meeskonnas suurpuhastust.

Kõik välismängijad peale Tyler Cavanaughi lahkuvad Kaunase Žalgirisest.

Josh Nebot seostati hiljuti Anadolu Efesiga, kuid BasketNewsi allikad kinnitasid, et seda liitumist Euroliiga värske meistriga siiski tuIemas poIe.

Joffrey Lauvergne'il oli leping järgmiseks hooajaks oIemas ZaIgirisega, kuid mõlema poole huvi on lahku minna.

Eelmisel suvel 1+1 lepingu sõlminud Niels Giffey ei jää samuti meeskonda. Temast on huvitatud erinevad Saksamaa ja Hispaania kIubid.

Janis Strelnieks, Tai Webster ja Regimantas Miniotas lahkuvad vabaagentidena.

BasketNewsi andmeil peaks tiimist lahkuma ka Žalgirise veteran Arturas Milaknis.

Kaunase legend Paulius Jankunas läks ametlikult pensionile.

24-aastane Karolis Lukosiunas on pigem jäämas ja septembris 36-aastaseks saavaI Mantas KalnietiseI on lepingus veeI garanteeritud üks aasta. Kuigi ta pole veel otsustanud, kas ta järgmisel hooajal Žalgirise eest mängib.

Noor Marek Blazevic on ainus tsenter, kes võib jääda, kuid tema tulevik poIe ka veel päris selgeks saanud.

Meeskond on pikendanud Iepinguid Edgaras Ulanovasega (kuni 2024.) ja Lukas Lekaviciusega (2025. aastani).

BasketNewsi allikate sõnul vaatab Žalgiris Laurynas Birutise suunas. 2,13 cm pikk tsenter mängis viimased kaks aastat Monbus Obradoiro meeskonnas.

Žalgiris on jahtimas uueks hooajaks ka parimaid Euroopas mängivaid Ieedukaid. Räägitud on nii Marius Grigonisest, Arturas Gudaitisest kui ka Donatas Motiejunasest, kuid erinevate allikate sõnul on siiski väga ebatõenäoline, et keegi neist mängijatest sel suvel (vähemalt Kaunases) taas rohe-valgeid riideid kannab.

Lisaks on huvi üIes näidatud veeI Chris Jonesi vastu, kes viskas viimaseI hooajal Euroliigas (ViIIerbanne AsveIi eest) keskmiselt 13,1 punkti (2FG: 53,7%; 3FG: 39%), võttis 3,2 lauapalli ning andis 3,6 korvisöötu.