Suurepärane! Eesti korvpallikoondis alistas Bosnia ja Hertsegoviina ning võttis Tartus turniirivõidu

Kullamäe ja Treier
Kullamäe ja Treier — FOTO: basket.ee

EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti korvpallikoondis alistas Ilmar Kullami 100. sünnipäeva auks peetaval turniiril oma teises kohtumises Bosnia ja Hertsegoviina 102:89 ning jättis turniirivõidu koju.

Tartu Ülikooli Spordihoones toimunud kohtumises olid Eesti koondise resultatiivsemad Maik-Kalev Kotsar 21 (6 lauapalli, 4 res. söötu), Kerr Kriisa 16 (7 res. söötu) ja Kristian Kullamäe 14 punktiga. Bosnia parimatena viskasid uuel hooajal Hispaania suurklubis (Real Madris) mängima hakkav Dzanan Musa 21 ja NBAs mängiv Jusuf Nurkic 18 (9 lauapalli) silma.

Kogu statistika nähtav SIIT

ENNE KOHTUMIST:

Eesti korvpallikoondis alustas Ilmar Kullami 100. sünnipäeva auks peetavat turniiril võiduga Belgia üle 79:66.

Eesti koondis oli belglastest üle peaaegu igas statistilises kategoorias, kui näiteks lauavõitlus võideti 37-30, resultatiivsete söötude arvestuses oldi paremad 20-8, kaheseid tabati lausa 66-protsendiliselt (Belgial 44%) ja kolmeseid 10/26 ehk 38% (Belgial 6/25 ehk 24%).

Vaid pallikaotusi tegi Eesti nelja võrra vastasest enam (21-17), teenides siiski otse vastaste pallikaotuste pealt selgelt rohkem punkte - 23:11.

Pärast Leedu mängudelt puudumist koosseisu naasnud Maik-Kalev Kotsar tegi väga efektiivse mängu, kui kogus 19 punkti, 8 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Kolmeseid 5/6 tabanud Kerr Kriisa panustas 17 minutiga 15 punkti ja 3 korvisöötu, Siim-Sander Vene arvele jäi 11 punkti, 4 lauapalli ja 3 söötu, Kristian Kullamäe lisas 10 punkti, 4 lauapalli ja 5 söötu, Kaspar Treier panustas 9 punktiga ning Henri Drell kogus 8 punkti ja 11 lauapalli.

Belgia liidrina viskas uuel hooajal Prantsusmaal Villeurbanne'i Asvelis mängima hakkav Retin Obasohan 18 punkti, mullu Leedu liigas BC Jonavas mänginud Emmanuel Lecomte kogus 14 silma, 4 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget, suvel Manresast kuulsa Bologna Virtusega liitunud Ismael Bako arvele jäi 12 silma ja 8 lauapalli (neist 4 ründelauast) ning kogu senise karjääri Belgia klubides veetnud Alexandre Libert viskas 11 silma.

Bosnia ja Hertsegoviina koondis alustas sama turniiri eile, kui 74:68 oldi üle Belgiast.

Kohe esimese veerandaja esimeses pooles mängu enda kontrolli alla haaranud Bosnia juhtis parimal juhul 14 punktiga ning ka neljanda veerandi keskel oli nende eduseis tublisti üle kümne silma. Belgia tuli lõpuks aga korraks viie punkti kaugusele ning suutis lõpu põnevaks teha.

Bosnia koondise liider, sel suvel NBA klubi Portland Trail Blazersiga uue 4-aastase ja 70 miljoni dollari suuruse lepingu allkirjastanud Jusuf Nurkic kogus 26 minutiga 18 punkti, 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, aga tegi ka 7 pallikaotust. Sel suvel 2-aastase lepinguga Madridi Reali siirdunud Dzanan Musa ja igapäevaselt Prantsuse kõrgliigas mängiv Miralem Halilovic lisasid mõlemad 14 silma.

Belgia poolel tõusis taas liidriks Retin Obasohan, kes viskas 20 punkti. Emmanuel Lecomte tõi 11 silma ja 5 resultatiivset söötu ning Pierre-Antoine Gillet viskas samuti 11 punkti.