Video: Suur üleminek! Tuleval hooajal näeme mõlemaid vendasid Hernangomezeid Euroliigas!

Willy Hernangomez ja Juancho Hernangomez (paremal)
Willy Hernangomez ja Juancho Hernangomez (paremal) — FOTO: Scanpix

27-aastane Hispaania korvpallikoondise mängumees Juancho Hernangomez sõlmis Panathinaikosega ametlikult kaheaastase lepingu ja teenib Ateenas viibimise ajal väidetavalt 4,5 miljonit eurot.

Juancho Hernangomezist sai ametlikult viimane Panathinaikosega lepingu sõlminud mängumees kahe hooaja vahel, teatas Kreeka meeskond.

Basketnews.com andmetel sõlmis 27-aastane Hernangomez 2-aastase lepingu kuni hooaja 2024-25 lõpuni.

George Zakkas SDNA-st teatas, et Hernangomez teenib Ateenas viibimise ajal 4,5 miljonit eurot.

Hernangomezil polnud meeskonda alates veebruarist, kui NBA klubi Toronto Raptors temast loobus.

42 kohtumises Raptorsi eest viskas Hernangomez keskmiselt 2,9 punkti ja võttis 2,9 lauapalli mängu kohta.

Hernangomez on NBA-s mänginud alates hooajast 2016-17. Hispaanlane mängis seitsme hooaja jooksul Denver Nuggetsi, Minnesota Timberwolvesi, Boston Celticsi, San Antonio Spursi, Utah Jazzi ja Toronto Raptorsi eest.

Hernangomezi karjääri keskmised näitajad NBA-s on 339 mänguga 5,0 punkti ja 3,3 lauapalli.

Hernangomezist sai sel suvel kümnes Panathinaikose uustulnuk. Värskelt lepingu sõlminud peatreeneri Ergin Atamani juhitud Panathinaikos on meeskonna täielikult uuendanud, sest nimekirja on jäänud vaid paar mängijat eelmise aasta meeskonnast. Suurematest nimedest on tulevaseks hooajaks Kreeka klubiga käed löönud veel Kostas Sloukas, Luca Vildoza, Kyle Guy ja Mathias Lessort.

Vaata, kuidas Panathinaikose värske täiendus tabas EM-i finaalis kuue minutiga kuus kolmepunktiviset:

Juancho vend, 29-aastane ja 211 cm pikkune Willy Hernangomez, kes mänginud alates 2016. aastast NBAs, liitus järgmiseks kolmeks hooajaks Barcelonaga.

Willy Hernangomez sõlmis FC Barcelonaga kolmeaastase lepingu kuni 30. juunini 2026, teatas klubi.

Barcelona, kes oli esitanud ACB-le kvalifitseeritud pakkumise, kuna mängija suhtes kehtis tanteo reegel, pidi ootama keskööni Kesk-Euroopa aja järgi, et teada saada, kas liigas õigusi omav klubi (Real Madrid) teeb ise äkki pakkumise staarmängijale.

Kataloonia klubi esitas ametliku pakkumise 7. juulil, kuid Real Madridil oli mängija ostueesõiguse kuni 12. juulini kella 23.59-ni, mida nad ei kasutanud, vahendab basketnews.com.

Mängijakarjääri Real Madridis alustanud Willy’ Hernangmoezi NBA seiklus algas 2016. aastal New York Knicksi eest. Lisaks on ta mänginud Charlotte Hornetsi ja New Orleans Pelicansi ridades.

Hernagomez veetis NBA-s seitse hooaega. Kokku pidas ta seal 344 mängu, visates keskmiselt 7,2 punkti ja võttes 5,5 lauapalli mängu kohta. Tema parimad hooajad olid esimene New Yorgis (72 mängu; 18,4 minutit; 8,2 punkti ja 7 lauapalli) ja teine ​​New Orleansis (50 mängu; 16,8 minutit; 9,1 punkti ja 6,8 lauapalli).

Lisaks edukale klubikarjäärile on 211 cm pikkune mängumees tulnud Hispaania koondisega 2015. ja 2022. aastal Euroopa meistriks (2022. aastal valiti turniiri MVP-ks) ning 2019. aastal maailmameistriks.