Selgusid 16 mängijat, kes esindavad Eesti korvpallikoondist MM-valikmängudes Saksamaa ja Iisraeli vastu

Janari Jõesaar
Janari Jõesaar — FOTO: basket.ee

Eesti meeste korvpallikoondis peab tuleval nädalal kaks olulist FIBA World Cup 2023 kvalifikatsioonimängu Saksamaa ja Iisraeliga. Esmalt minnakse Tallinnas, Saku Suurhallis 30. juunil vastamisi Saksamaa koondisega ning mõned päevad hiljem kohtutakse Tel Avivis Iisraeliga.

Eesti rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala valikusse valikmängudeks kuuluvad järgmised mängumehed:

Sten Sokk

Siim-Markus Post

Kristian Kullamäe

Martin Dorbek

Robert Valge

Janari Jõesaar

Sander Raieste

Henri Drell

Siim-Sander Vene

Kaspar Treier

Kregor Hermet

Kristjan Kitsing

Henri Veesaar

Rauno Nurger

Maik-Kalev Kotsar

Matthias Tass

Pühapäeva hommikuse seisuga on Eesti ja Saksamaa mängule müüdud 75% piletitest. 

Korvpalliliidu poolne mängudirektor Henri Ausmaa on senise piletimüügiga rahul ning usub, et nädala teises pooles toimuval mängul saab Eesti rahvuskoondis joosta väljakule taas täismaja publiku ees.

“Esimestest päevadest saadik, mil alustasime piletimüüki, on õhus olnud mõnus ootusärevus. Täname Eesti Korvpalliliidu ja koondise poolt kõiki, kes on juba piletid mängule ostnud. Viimati saime ilma piiranguteta mängida 2020. aasta veebruaris, kui võõrustasime Itaaliat ning nüüd on vastu tulemas taas suur korvpalliriik Saksamaa.” 

“Piletid tasub kohe ära osta, sest mängupäeval ei pruugi pileteid enam saadaval olla. Täismaja publikuga on Saku Suurhallis alati olnud hea atmosfäär ning kes soovib elamust saada, tuleb kindlasti saali,” lisas Ausmaa.

Samas rõhutab Ausmaa, et kõikidel poolehoidjatel tasub Suurhalli varakult kohale tulla ning aega varuda, kuna rahvast on palju.

“Tuletame meelde, et kuna mängule on tulemas palju rahvast, siis tuleb varuda tavapärasest rohkem aega ning soovitame kohale tulla varakult. Saku Suurhalli ees ja sees on avatud Eesti koondise fännitoodete pood, kus esmakordselt tulevad müüki EuroBasket 2022 finaalturniiriga seotud värsked fännitooted ning koondise uhiuus mänguvorm.”