Sarunas Jasikeviciuse aeg sai täis! Barcelona korvpalliklubi sõlmis uue peatreeneriga kaheaastase lepingu

Sarunas Jasikevicius
Sarunas Jasikevicius — FOTO: Scanpix

Sarunas Jasikeviciuse ja Barcelona korvpalliklubi teed lähevad lahku ning Hispaania suurklubi uueks peatreeneriks saab 44-aastane hispaanlane Roger Grimau.

FC Barcelona ja Sarunas Jasikevicius ei suutnud lepingu pikendamise osas kokkuleppele jõuda, kirjutab Basketnews.com.

Jasikevicius liitus Barcelonaga 2020. aastal. Sellest ajast alates on Hispaania suurklubi võitnud kaks ACB tiitlit, kaks Hispaania Copa del Rey karikat ja pääsenud Euroliiga Final Fouri kõigil kolmel hooajal.

47-aastane leedulane lõpetab oma treeneriameti Barcelonas, olles juhtinud meeskonda erinevatel võistlustel kokku 268 mängus ning väljunud võitjana nendest 204 korral.

 

Roger Grimau juhib Barcelona korvpalliklubi järgmisel kahel hooajal (kuni 30. juunini 2025).

Mängijakarjääri jooksul kandis Grimau kaheksa hooaega (2003–2011) Barcelona särki ning tal oli au olla meeskonna kapten, kui võideti 2010. aastal Euroliiga. Grimau lõpetas mängijakarjääri 2015. aastal Manresa meeskonnas.

44-aastane hispaanlane on viimased kaks hooaega (2021-23) veetnud Barcelona noortekoondist juhendajana, saavutades suurepäraseid tulemusi ja arendades andekaid mängijaid. Enne seda (aastatel 2018–2021) töötas ta FC Barcelona teise meeskonna abitreenerina LEB Oro ja LEB Plata liigades.