Saku II liiga | Turniiritabel peale liider Rapla Korvpallikooli on äärmiselt intrigeeriv

Rapla Korvpallikooli logo
Rapla Korvpallikooli logo — FOTO: Rapla Korvpallikool (Basket.ee)

Saku II liigas mängiti 15. mängudevoor. Rapla Korvpallikool jätkab kaotuseta, alistades kodus KK Askus Jetoili. Senine turniiritabeli teine KK HITO/BC Karjamaa võttis aga vastu kaotuse Rae Spordikoolilt, kirjutab basket.ee.

TALTECH BS/FENSTER/TSK vs Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK: 87:59

Tugevale teisele poolajale toetudes (51:25) võttis TalTech magusa võidu Audentese SK üle. Audentese noori vedas alt vilets visketabavus nii kahe- kui kolmepunktivisetel (vastavalt 26,1 ja 22,7%). Võitjatele tõi Rasmus Raap 29 punkti, kaotajate kasuks viskas Kristofer Kajari 17 punkti (lisaks 14 lauapalli).

KK Viimsi III vs Keila Korvpallikool: 91:77

KK Viimsi III meeskond lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria alistades kodus Keila Korvpallikooli 91:77. Viimsi oli väga enesekindel korvi all, tabades kahepunktiviskeid 60,7% tabavusega ning võites lauavõitluse 49:33. KK Viimsi III eest tegi superpartii Glen-Gregor Paas 31 punkti ja 13 lauapalliga, tema takistamisel tegid vastased 9 viga. Keila Korvpallikooli edukaim punktikütt Tom Oskar Arro 23 punktiga.

Rapla Korvpallikool vs KK Askus/Jetoil: 106:58

Tabeliliider, seni kaotuseta Rapla Korvpallikool, jätkas võidumarssi, kui kodus alistati külla sõitnud Hiumaa meeskond KK Askus/Jetoil lausa 48 punktilise paremusega. Rapla domineeris kõikidel veerandaegadel survestades KK Askust lausa 28-le pallikaotusele. Võitjate suurim korvikütt 26 punktiga Jan Märten Ratas (lisaks 10 lauapalli), KK Askus/Jetoili kasuks viskas Karl-Peeter Kangur 16 punkti ja võttis samuti maha 10 lauapalli.

SK Tünamo vs ROCK TARTU TERMINAL: 64:69

Vooru keskses kohtumises võõrustas SK Tünamo eelmises voorus liidrile tõsist vastupanu osutanud ROCK TARTU TERMINAL meeskonda. 7 minutit enne kohtumise lõppu juhtis kodumeeskond 64:50, kuid siis alustas ROCK vanameistriri Valmo Kriisa dirigeerimisel (Valmo viskas viimasest 19st punktist 13) marulist lõpuspurti. Lõpuvile kõlades olid ROCK TARTU TERMINAL võidunumbrid 69:64 tõsiasi. Valmo Kriisa oli 25 punktiga üleplatsimees, Elgar Tamsalu viskas SK Tünamo kasuks 20 silma.

Rae Spordikool vs KK HITO/BC Karjamaa: 79:77

Rae Spordikool saavutas hooaja teise võidu alistades turniiritabelis esikolmikus paikneva KK HITO/BC Karjamaa. Võitjatele viskas kahekohalise arvu punkte lausa 6 mängijat, kellest edukaim punktitooja oli 16 punktiga Rannar Tornius. KK HITO/BC Karjamaa edukaim Tanel Maalma 21 punktiga. Jällegi tasub ära märkida ka KK HITO legendi Edvard Trummi domineerimist lauavõitluses, seekord jäi tema saagiks 21 lauapalli.

Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK vs Tartu Ülikool/Septicum: 111:56

Audentese SK/Tallinna Ülikool/TSK saavutas vooru viimases kohtumises kindla võidu Tartu Ülikooli/Septicum vastu ja tõusis sellega hetkel turniiritabelis teiseks ettepoole KK HITO/BC Karjamaast. Audentese resultatiivsemad selles kohtumises Karl Gustav Jurtsenko 25 ja Georg Oliver Metsaorg ning Rasmus Andre kumbki 23 punktiga. Tartu Ülikooli edukaim Andre Paidre 18 punktiga.