Saku I liigat valitsev TERE Kadrina Karud kindlustas põhiturniiril esikoha

Foto: KK Rae Koss Facebook

 

Saku I liiga veebruari mängijaks valitud Tujara Jay Henderson vedas TERE Kadrina Karud võõrsil võidule Tartu Ülikool/Eviko üle 87:77.

Andres Sõbra juhendatav Kadrina meeskond haaras avaveerandajal ohjad ja juhtis 25:12. Resultaati tegid kuus Virumaa korvpallurit. Hendersoni kaugvise suurendas 17. minutil edu 21-punktiliseks, 49:28. Tartu kaitse jäi hätta ka teise USA korvpalluri Darin Johnsoni takistamisega, ta skooris avapoolajal 15 punkti.

Kolmandal veerandajal pingutasid võõrustajad visamalt ja kaotusseis kahanes kolmele punktile. Siis valitses sündmusi taas Henderson, kes tõi ligi kolme ja poole minutiga 7 punkti. Kadrinalaste edu kasvas kümnele punktile, mis vormistati kindlakäeliselt põhiturniiri 19. võiduks tulemusega 87:77.

Henderson panustas 23 punkti, 9 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu, Johnson 23 punkti ja Rait Tammet 12 lauapalli. Tartlaste kasuks tõid Oliver Pere 21 ja Aleksander Tassa 15 punkti ning Kaspar Sepp hankis 17 lauapalli.

Vaid korra kaotanud TERE Kadrina Karude korvpallureid rivaalid põhiturniiril enam ei püüa. Liidritel seisavad ees kohtumised teisel kohal asuva Tamsalu Los Toros/TalTechi (15/4) ja kolmanda koha hõivanud TSA Kaleviga (13/5).