Saku I liiga ülevaade: Kolmas mänguvoor pakkus põnevaid lahinguid ning suureskoorilisi võite

TERE Kadrina Karud

Korvpalli Saku I liiga 3. mänguvoor pakkus põnevaid lahinguid ning suureskoorilisi võite, kui võidupunktid said kirja Tamsalu Los Toros/TALTECH, Reinar Halliku Korvpallikool, Rae Koss/Hansaviimistlus, TSA Eurokomplekt, Tartu Ülikool/Estiko ning Eesti Maaülikool/Evocon.

Tamsalu Los Toros/TALTECH vs ROCK TARTU TERMINAL

Kolmanda mängu vooru esimeses kohtumises läksid vastamisi Tamsalu ning ROCK TARTU meeskonnad. Koduväljakul mänginud Tamsalu meeskond alustas mängu paremini, võites avaveerandaja 17:10 ning poolajapausile mindi eduseisus 38:27. Kolmandal veerandajal õnnestus tartlastel küll vahet vähendada, aga lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 80:60 kodumeeskonna kasuks.

Tamsalu meeskonna poolelt olid suurimad korvikütid Espen Mägi 22, Meiko Lindeberg 14 ning Hugo Tirs ja Erki Kuhi 11 punktiga.

Tartu võistkonna poolelt jõudsid kahekohalise punktiskoorini Erik Kaasik, kes viskas 16 ning Georg-Edward Piil 15 punktiga.

Rapla KK NOBE vs Reinar Halliku Korvpallikool

Raplas peetud kohtumises alustasid mängu paremini külalised, kes võitsid avaveerandaja 29:19 ning poolajapausile mindi 11-punktilises eduseisus. Poolajapausilt tulid teravamalt tagasi taas RHKK meeskonna mängijad ning lõppskoor 87:55 Reinar Halliku Korvpallikooli poolt vaadatuna.

Reinar Halliku Korvpallikooli suurimad punktitoojad olid Roman Avdejev 15, Toomas Raadik 14, Illimar Raiend 12, Erik Keedus ja Eric Schmalz 11 ning Sten Sokk 10 (lisaks 10 res. söötu) punktiga.

Rapla meeskonna poolelt jõudis kahekohalise punktisummani ainsana 15 punkti visanud Rasmus Jakk.

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Paide Viking Window

236 pealtvaataja ees peetud kohtumist alustas paremini Paide meeskond, võites avaveerandaja 4 punktiga ning poolajapausile mindi külaliste 43:38 eduseisul. Riietusruumist tuli aga paremini tagasi Rae Kossu meeskond, kes võitis kolmanda veerandaja 24:17 ning neljanda 26:23 ja lõppskooriks 88:83 Rae Kossule.

Võitjate resultatiivseimad olid Mihkel Allorg 18, Rasmus Vuks 17, Ken Karja 15 ning Joonas Šein 13 punktiga.

Paide poolelt olid parimad Saamuel Rõigas 20, Janar Aniste 15, Sander Viilup 13, Antonio Kass 12 ning Andreas Märtson 10 punktiga.

TSA Eurokomplekt vs Tere Kadrina Karud

Kolmanda mänguvooru suurima üllatuse pakkus TSA meeskond, kes alistas möödunud hooaja meistri Tere Kadrina Karud lisaajal numbritega 97:94, tulles välja 18-punktilises kaotusseisust.

TSA meeskonna poolelt viskasid 26 punkti nii Marek Ojamäe (lisaks 12 lauapalli) ning Quinterian Latrell McConico (lisaks 11 lauapalli). Neid toetasid Dmitry Svyatolutskiy 15 ning Aari Annus 13 punktiga.

Valitsevate meistrite parimad olid Sten Saaremäel ning Joonas Järveläinen mõlemad 18, Gert Kaldmäe 17, Anton Davydiuk 13 ja Marcus Merimaa 10 punktiga.

Tartu Ülikool/Estiko vs Audentese Spordigümnaasium

Tartus peetud kohtumised otsustati võitja suuresti esimesel poolajal, kui tartlased võitsid avaveerandaja 25:14 ning poolajapausile mindi 58:36 eduseisul. Teine poolaeg mängu muutust ei toonud ning lõppskooriks 95:72 Tartu meeskonna kasuks.

Tartlaste edukaimad olid Vladyslav Sinnik 21 (lisaks 12 lauapalli), Sten Kaarel Kuimet 20, Karl Gustav Jurtšenko 18 (lisaks 13 lauapalli), Kaur Erik Suurorg 11 ning Talis Torn 10 punktiga.

Audentese meeskonda vedasid Sten-Markus Adamson 16 (lisaks 11 lauapalli), Jesper Roman 12 ning Gregor Vendla ja Kristo Rannaste mõlemad 10 punktiga.

Eesti Maaülikool/Evocon vs Haapsalu Herilased

Vooru viimast mängu alustas paremini möödunud hooaja finalist Eesti Maaülikool/Evocon, kes võitis avaveerandaja 29:11 ning sellega oli suuresti ka mäng otsustatud. Kuigi EMÜ meeskond suutis vahepeal vahe kasvatada ka 22 punkti peale, siis lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 88:70 kodumeeskonna kasuks.

Võitjate parimad olid Markus Kikkatalo 22, Tom Kaldre 16, Joosep Russak 15 ning Christofer Kalda 11 punktiga.

Haapsalu poolelt viskasid Sten Egert Laub 22, Marcus Lenk 15 (lisaks 15 lauapalli) ning Julius Erik Kastein 11 punkti.

----

Kolme mänguvooru järel jätkavad tänavust hooaega täiseduga viis meeskond, kui kaotusekibedust ei ole pidanud tunnistama Reinar Halliku Korvpallikooli, Tartu Ülikool/Estiko, Rae Koss/Hansaviimistluse, Tamsalu Los Toros/TALTECHi ning Eesti Maaülikool/Evoconi mängumehed.

Möödunud hooaja meistri Tere Kadrina Karud leiame seitsmendalt positsioonilt, kui hooaega on alustatud ühe võidu ja kahe kaotusega.