Saku I liiga | Tartu Ülikool/Estiko kinkis Tere Kadrina Karudele hooaja esimese kaotuse, play-off kohtadele neli kuni kaheksa käib tihe andmine

Kaspar Kuusmaa valges, paremal Kristo Saage
Kaspar Kuusmaa valges, paremal Kristo Saage — FOTO: Tartu Ülikooli korvpallikool

Saku I liigas mängiti järjekordne mängudevoor. Vooru keskses kohtumises olid omavahel vastamise turniiritabeli kaks esimest ehk Tartu Ülikool/Estiko ja Tere Kadrina Karud, kodumeeskond Tartu Ülikool võttis võidu ja nii ei ole enam Saku I liigas kaotuseta meeskondi, kirjutab basket.ee.

KK Viimsi II vs SK Nord/Cramo: 66:53

KK Viimsi II meeskond saavutas olulise võidu võitluses play off koha eest, alistades SK Nord/Cramo. Otsustava vahe tegid viimsikad sisse viimasel veerandajal võites selle 19:11. Võitjate edukaim korvikütt oli Aleksander Oliver Hint 20 punktiga (lisaks 10 lauapalli), SK Nord/Cramo kasuks viskasid Sander Järve ja Markus Kristal mõlemad 13 punkti. KK Viimsi II jagab turniiritabelis 6-7. kohta TSA Kalev meeskonnaga, mõlemal on kirjas 6 võitu ja 8 kaotust.

Eesti Maaülikool/Skarcon vs Audentese Spordigümnaasium: 102:78

Turniiritabeli neljas Eesti Maaülikool/Skarcon võttis koduplatsil kindla võidu Audentese noorte üle 102:78. Mäng oli tehtud kolmanda veerandajaga, kui Eesti Maaülikool juhtis 80: 53. Võitjate resultatiivsemad Tom Kaldre 21 ja Ralf Tambets 17 punktiga. Audentese Spordigümnaasiumile tõi Simm-Marten Saadi samuti 21 punkti.

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Kuremaa SK: 77:64

Rae Koss/Hansaviimistlus võitis koduplatsil 132 silmapaari ees Kuremaa SK meeskonda, kindlustades selle võiduga enda viiendat turniiritabeli positsiooni. Kodumeeskond teenis 29 vabaviset Kuremaa 11 vastu, tabades neist 23 (Kuremaa 8) ja sealt tuli sisse piisav vahe võiduks. Rae Koss/Hansaviimistlus resultatiivseim Joonas Šein 22 punktiga, Kuremaa SK kasuks tõi Kent-Kaarel Vene 19 punkti.

Tartu Ülikool/Estiko vs Tere Karina Karud: 78:65

Vooru keskses kohtumises võõrustas Tartu Ülikool/Estiko Tere Kadrina Karusid. Staatusele kohaselt (kohtusid turniiritabeli esimene ja teine) oli mäng punkt punkti heitlus, kus nooremad võtsid võidu alles viimase veerandaja paremusega, kui Tere Kadrina Karude mäng lagunes täielikult. Viimane veerandaeg Tartule 27:11 ja kogu kohtumine 78:65. Võitjate resultatiivseim Kaspar Kuusmaa 16 punktiga, lisaks võttis Kaspar maha 12 lauapalli, Kadrina edukaim korvikütt Tõnis Peil 15 punktiga.

Paide Viking Window vs Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium: 81:93

Marulise kohtumise play-offi pääsemise nimel pidasid maha Paide Viking Window ja Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium. Pikema kõrre tõmbasid seekord külalised. Mäng oli punkt punkti heitlus kuni viimase veerandajani, kuid siis panid Reinar Halliku Korvpallikooli mehed oma füüsise maksvusele ja võitsid kotumise 93:81. Arvan-Johhannes Lippasaar tõi võitjatele 18 punkti, Norman Rüütsalu lisas 17 silma. Paide resultatiivseimad Andreas Märtson ja Gaspar Bibikov mõlemad 19 punktiga.

TSA Kalev vs Tamsalu Los Toros/TalTech: 70:90

TSA Kalev võõrustas koduplatsil Liiga kolmandat meeskonda Tamsalu Los Toros/TalTechi. Esimene poolaeg kulges võrdsete mängutaktis, kuid teisel poolajal panid külalised oma paremuse maksvusele ja võtsid numbriliselt kindla kahekümnepunktilise võidu. Taaskord näitasid Tamsalu omad meeskonna ühtsust, sest resultatiivsematena 15 punkti viskasid lausa kolm meest: Martin Otto Parve, Janar Aniste ja Jaan Erik Lepp. Mängu resultatiivseim oli TSA Kalevi legionär Angelo Frankie Sales Jr. 20 punkti ja 15 lauapalliga.