Saku I liiga nädala ülevaade | Tere Kadrina Karud võitsid 714 pealtvaataja ees Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni vald meeskonda

Janar Aniste
Janar Aniste — FOTO: Tere Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas kindlustas oma liidripositsiooni Tere Kadrina Karud alistades ühe lähikonkurentidest Reinar Halliku KK/Vinni vald meeskonna 115:100. Võidurõõmu said tunda ka Rae Koss/Hansaviimistlus, Eesti Maaülikool/Evocon, ROCK TARTU TERMINAL, KK Viimsi II ja Tartu Ülikool/Estiko.

Tamsalu Los Toros/TalTech vs Tartu Ülikool/Estiko: 69:92

Kahe turniiritabeli ülemises pooles asetseva meeskonna omavahelises kohtumises näitas selget paremust külalismeeskond Tartu Ülikool/Estiko alistades Tamsalu Los Toros/TalTechi 92:69. Võimsa kaksikduubliga sai hakkama homme 50ndat sünnipäeva pidava Ivar Jurtšenko poeg Kar Gustav Jurtšenko 22 punkti ja 15 lauapalli, talle assisteerisid Erki Urvik 15 punktiga ja Rando Roos ning Kaspar Kuusmaa 13 punktiga. Kodumeeskond Tamsalu Los Torose parimad punktitoojad olid Jarko Kõrvel ja Kristo Tammiksaar 17 punktiga.

Audentese Spordigümnaasium vs KK Viimsi II: 56:60

Kahe noortemeeskonna derbis sai hooaja avavõidu kätte KK Viimsi II alistades võiduta jätkava Audentese Spordigümnaasiumi napi nelja punktilise paremusega 60:56. Illia Lishchyna viskas võitjate kasuks 17 punkti, Audentesele tõi Espen Mägi 14 silma.

Rapla Korvpallikool vs ROCK TARTU TERMINAL: 70:71

Teine ülinapp võit järjest ROCK TARTU TERMINALILE, kui eelmises võõrus võideti teisel lisaajal Paide Viking Window, siis sellel nädalal Raplas kohalikku korvpallikooli ühe punktiga. Karmo Kilkil oli võimalus 8 sekundit enne normaalaja lõppu viia mäng lisaajale, kuid kahjuks tabas kodumeeskonna üks liidritest kahest vabaviskest ühe. ROCK-i Kent Kaarel Vene oli mängu resultatiivseim 24 punktiga, Karmo Kilk tõi Raplale punkti vähem ehk 23 silma.

Eesti Maaülikool/Evocon vs TSA/Tallinna Ülikool: 116:76

Eesti Maaülikool/Evocon näitas võimu külla sõitnud TSA/Tallinna Ülikool meeskonna peal võites mängu 116:76 (juhtides poolajaks 64:34). Maaülikoolile tõi lausa kuus mängijat kahekohalise arvu punkte, edukaim nendest Tom Kaldre 21 punktiga (Tomil jäi napilt puudu kolmikduublist, sest lisaks kümnele resultatiivsele söödule võttis ta maha ka kaheksa lauapalli). TSA parim korvikütt 22 punktiga Isaiah Teavon Lewis.

Paide Viking Window vs Rae Koss/Hansaviimistlus: 67:81

Paide Viking Window jäi koduplatsil alla väga ühtlast ja meeskondlikku mängu näidanud Rae Koss/Hansaviimistlusele 67:81. Rae pani paremuse maksma esimese poolajaga, mis võideti 49:32 ja kordagi Paide enam ohtlikuks ei saanudki. Ron Pehka oli Rae Kossu edukaim 16 punktiga, Kaspar Bibikov viskas Paide kasuks 14 silma.

Tere Kadrina Karud vs Reinar Halliku KK/Vinni vald: 115:100

Vooru keskses kohtumises läksid vastamisi turniirtabeli liider Tere Kadrina Karud ja ambitsioonikas Reinar Halliku KK/Vinni vald meeskond. Rakvere Spordikeskusesse oli mängu kogunenud vaatama selle hooaja Saku I liiga rekord 714 pealtvaatajat (NB! Selle vooru Saku I liiga kuue mängu keskmine oli 206 pealtvaatajat). Mäng oli väga tasavägine ja resultatiivne, viimase veerandi selge paremus andis turniiritabelisse võidu Tere Kadrina Karudele. Teisel poolajal hoogu läinud esiliiga liider punktides (punktid kokku) Janar Aniste tõi võitjatele 32 punkti, novembrikuu MVP Anton Davydiuk lisas 24 silma. Reinar Halliku KK/Vinni vald parim oli kaksikduubliga (22 punkti ja 11 lauapalli) Gert Kaldmäe.