Saku I liiga nädala ülevaade | Tere Kadrina Karud lähevad jõulupuhkusele täiseduga, järgnevad Tartu Ülikool/Estiko ja Reinar Halliku KK/Vinni vald

Kadrina Karude mängijad
Kadrina Karude mängijad — FOTO: TERE Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas jätkab suveräänse liidrina Tere Kadrina Karud, kellel on tabelis kirjas 12 võitu 12 mängust. Kui hetkel oleks põhiturniiri lõpp (mida ei ole), siis koduväljaku eelise tagaksid ka Tartu Ülikool/Estiko, Reinar Halliku KK/Vinni vald ning Tamsalu Los Toros/TalTech.

Audentese Spordigümnaasium vs Reinar Halliku KK/Vinni vald: 69:97

Audentese Spordigümnaasium hakkas vastu Reinar Halliku KK/Vinni vald meeskonnale esimese poolaja, mis kaotati 40:51, kolmandal veerandajal pani aga favoriit oma paremuse maksvusele, võites veerandaja 31:9 ja kogu mängu juba 97:69. Gümnaasiumiõpilaste poolelt tegi väga hea esitluse U18 koondislane Marten Alles visates 34 punkti (tema takistamisel tehti lausa 15 viga ja Marteni vabavisked 20/15). Võitjate kasuks viskas nende ukrainlasest leegionär Vitalii Shymanskyi 23 punkti, Mihkel Kurg lisas 20 silma.

Rapla Korvpallikool vs Tamsalu Los Toros/TalTech: 44:85

Ilma oma liidrita Markus Ruubelita mänginud Rapla Korvpallikool jäi selgelt alla külla sõitnud Tamsalu Los Toros/TalTechile 44:85. Kui esimene poolaeg oli veel suhteliselt võrdne, kodumeeskonna poolt vaadatuna 28:35, siis teise poolaja võitis Los Toros juba 50:16 ja võitjas kahtlust ei tekkinud. Erki Kuhi viskas 20 punkti ja Rasmus Raap lisas 15 silma. Rapla resultatiivseim Karmo Kilk 11 punktiga.

Paide Viking Window vs Tartu Ülikool/Estiko: 70:77

Paide Viking Window võitis neljast veerandajast kolm, kuid just komanda veerandaja suur allajäämine (10:23) ei lasknud kodumeeskonnal võita mängu. Kõik 9 vabaviset tabanud Rando Roos tõi võitjatele 23 punkti, 13 punkti lisasid lausa kolm mängijat: Erki Urvik, Karl Gustav Jurtsenko ja Kaur Erik Suurorg. Paide edukaim korvikütt Sander Viilup 17 punktiga.

KK Viimsi II vs ROCK TARTU TERMINAL: 57:96

ROCK TARTU TERMINAL võttis kolmanda võidu järjest, seekord alistati Paf Eesti-Läti Korvpalliliigas mehetegusi tegeva Viimsi duubelmeeskond KK Viimsi II tulemusega 96:57. Vahe tehti sisse teisel veerandajal (mis võideti 24:14) ja mänguvõit kindlustati kolmandal veerandajal (mis võideti 35:12). Rocki parim punktikütt oli Markus Heinakroon 26 punktiga, KK Viimsi II kasuks tõi Marten Trempi 16 punkti. Kolm järjestikkust võitu on ROCK TARTU TERMINALI tabelipositsiooni tublisti parandanud ja hetkel jagavad nad 6-7 positsiooni, kuid turniirtabeli kolmas on vaid 2 võidu kaugusel.

Eesti Maaülikool/Evocon vs Tere Kadrina Karud: 79:106

Valitsevad meistrid Eesti Maaülikoolist pidasid turniirtabeli liidriga Tere Kadrina Karud sammu esimese veerandaja, mille suutsid võita 29:28, teise veerandaja paremus 29:18 andis poolajaks juba eduseisu Karudele. Kolmanda veerandaja kindel paremus 28:9 enam võitjas kahtlust ei tekitanud ja nii saidki Tere Kadrina Karud jõulupausile täiseduga 12 võitu 12-st mängust. Janar Aniste jätkab vastaste võrkude „katki viskamist“ olles ka selle mängu resultatiivseim 27 punktiga, Tom Kaldre Eesti Maaülikooli poolelt vastas 19 silmaga.

Selle aasta sees peetakse veel Saku I liigas 2 ärajäänud kohtumist, kui 20. detsembril võõrustab Tartu Ülikool/Estiko Audentese Spordigümnaasiumi ja 21. detsembril TSA/Tallinna Ülikool Rae Koss/Hansaviimistlust.