Saku I liiga nädala ülevaade | Suure derbi ootuses: reedel kohtuvad Tere Kadrina Karud ja Reinar Halliku KK/Vinni vald

Andres Sõber intervjuud andmas
Andres Sõber — FOTO: kuvatõmmis videost

Saku I liigas jätkab liidrina Tere Kadrina Karud, kes alistasid võõrsil 274 pealise publiku ees Rae Koss/Hansaviimistluse. Teise kaotuse sai turniiritabelisse Reinar Halliku KK/Vinni vald jäädes alla järjest paremasse hoogu minevale Tartu Ülikool/Estiko meeskonnale. Kolmanda järjestikuse võidu võttis Tamsalu Los Toros/TalTech, kes kindlustas sellega turniiritabeli neljandat kohta.

Tamsalu Los Toros/TalTech vs Eesti Maaülikool/Evocon: 93:69

Kerge vormi tormihoiatuse andis Tamsalu Los Toros/TalTech võites eelmise hooaja tšempionit Eesti Maaülikool/Evoconi 93:69 (kusjuures juhtides peale kolmdat veerandaega lausa 88:36, kuid kaotades viimase veerandi 5:33). Tamsalu edukaimad korvikütid Jarko Kõrvel 19, Herman Tamm 16 ja Kristo Tammiksaar 15 punktiga. Tom Kaldre tõi Eesti Maaülikoolile 25 punkti.

Reinar Halliku KK/Vinni vald vs Tartu Ülikool/Estiko: 83:96

Hooaja teise kaotuse pidi vastu võtma Reinar Halliku KK/Vinni vald, jäädes alla Tartu Ülikool Maks&Mooritsa duubelmeeskonnale 83:96. Mängu alustas paremini Tartu Ülikool võites avaveerandi 33:25 ja suurendades eduseisu poolajaks 52:40 peale. Kolmandal veerandajal hakkas kodumeeskond vaikselt järgi tulema, vähendades vahe viiele punktile, kuid kaheksa punktiline paremus neljandal veerandajal kindlustas võidu külalistele Tartu Ülikool/Estikost. Võitjate resultatiivseim Rando Roos 19 punktiga, kaotajatele tõi Vitalii Shymanskyi 30 punkti.

KK Viimsi II vs Rapla Korvpallikool: 67:76

Paremusega teisel poolajal (40:28) võttis kahe noortemeeskonna duellis võidu Rapla Korvpallikool. Esiliiga resultatiivseim Markus Ruubel tõi Raplale 28 punkti, Illia Lischchyna kaotajatele 24 punkti. Viimsi on toomas rotatsiooni tagasi vigastusest taastuvat Gerrit Lehe, kes 13 minutiga viskas 3 punkti. Raplale oli see hooaja neljandaks võiduks, Viimsi peab endiselt ootama võiduarve avamist.

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Tere Kadrina Karud: 87:113

274 pealise kodupubliku ees pidas kodumeeskond Rae Koss/Hansaviimistlus vastu esimese poolaja (-2 Rae poolt vaadatuna), kuid siis pani Tere Kadrina Karud mängumootori täistuuridel tööle ja võttis numbriliselt kindla võidu 113:87 (Tere Kadrina Karud on sellel hooajal üle 100 punkti visanud lausa neljal korral ja alla 90 punkti vaid korra vs Paide Viking Window). Karude resultatiivseim super hooaega tegev Janar Aniste 26 punktiga, Rae kasuks viskasasid 18 punkti nii Ken Karja kui Mihkel Allorg.

ROCK TARTU TERMINAL vs Paide Viking Window: 96:90

Kahe lisaajaga mängus võttis võidu kodumeeskond ROCK TARTU TERMINAL 96:90. Mängu alustasid paremini külalised Paidest juhtides teisel veerandajal juba korra 17 punktiga (33:16), poolajaks vähenes vahe vaid neljale silmale 33:37 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Teisel poolajal jätkus ülesse alla mäng ja korra juhtis Paide Viking Window veelkord 10 punktiga 66:56 (pärast Sten Roosaare läbimurret 4:50 enne normaalaja lõppu), kuid sellele vastas 15:2 spurdiga ROCK juhtides 41 sekundit enne normaalaja lõppu 71:68. Indrek Kajupanga 2+1 viisid mängu siiski lisaajale. Esimene lisaaeg jäi viiki 9:9, kuid teise lisaaja paremus 16:9 kirjutas ROCK TARTU TERMINALILE turniiritabelisse viienda võidu.

TSA/Tallinna Ülikool vs Audentese Spordigümnaasium: 87:86

Taevon Isaiah Lewise 26 punkti olid liiast Audentese Spordigümnaasiumile, et avada selle hooaja võiduarve Saku I liigas. TSA/Tallinna Ülikool sai tulemusega 87:86 võidu. Lewis oligi see, kelle tabavad vabavisked 3 sekundit enne kohtumise lõppu võidu TSA-le tõi. Audentese Spordigümnaasiumi edukaim korvikütt Marten Allese 19 punktiga.