Saku I liiga | Liidrid jätkasid võidukalt

Kristo Saage paremal
Kristo Saage (Kadrina Karude mängumees paremal) — FOTO: TERE Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas mängiti uue aasta esimene mängudevoor. Kõik kolm liidermeeskonda kindlustasid oma positsioone veelgi. Tere Kadrina Karud alistas Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium, Tartu Ülikool/Estiko Audentese Spordigümnaasiumi ja Tamsalu Los Toros/TalTech SK Nord/Cramo, kirjutab basket.ee.

Audentese Spordigümnaasium vs Tartu Ülikool/Estiko: 70:100

Vooru esimeses kohtumises alistas võimsa teise poolaja toel Tartu Ülikool/Estiko Audentese noored. Kui esimene poolaeg kulges veel punkt-punkti heitluses, siis 13 ja 15 punktiline paremus vastavalt kolmandal ja neljandal veeranajal tõi kindla võidu (hooaja üheteistkümnes, mis turniiritabelis annab teise koha) Tartule. Võitjate resultatiivseim 22 punkti ja 10 lauapalliga Erki Urvik, talle assisteerisid Markus Kikkatalo 15 ja Rando Roos 14 punktiga. Audentese Spordigümnaasiumile viskas Gregor Allik 19 punkti.

Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium vs Tere Kadrina Karud: 63:92

Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium võõrustas Saku I liiga liidrit seni kaotuseta Tere Kadrina Karusid. Kindlam tegutsemine korvi all ja loomulikult kordades väiksem pallikaotuste arv kindlustas Karudele kaotuseta seeria jätku. Tõnis Peil viskas võitjate kasuks 20 punkti, Marcus Merimaa toetas teda samuti 20 silmaga. Reinar Halliku Korvpallikoolile tõid ainsana kahekohalise arvu punkte (10) Rinalds Timma ja Arvan-Johannes Lippassaar.

KK Viimsi II vs Paide Viking Window: 69:61

Neljandat kuni kümnendat kohta Saku I liigas lahutab vaid 2 võitu ja iga mäng turniiritabelis kõrvuti asetsevate meeskondade vahel on kulla hinnaga. Viimsis toimunud kohtumises tõmbas pikema kõrre kodumeeskond saades kirja hooaja viienda võidu. KK Viimsi II poolel tegi võimsa partii Aleksander Oliver Hint 19 punkti ja 14 lauapalliga, Ron Laanemaa lisas 17 silma. Paide Viking Window parimad korvitoojad olid Reni Alvin Kuimet 16 ja Sander Viilup 15 punktiga.

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Eesti Maaülikool/Skarcon: 86:91

Vooru keskses kohtumises olid vastamisi turniiritabeli neljas ja viies. Võitis külla sõitnud Eesti Maaülikool/Skarconi meeskond heastades sellega esimeses voorus kodus saadud ühe punktilise kaotuse. Tom Kaldre tõi võitjatele 18 punkti ja tagamängija kohta fenomenaalsed 12 lauapalli, Joonas Anton Jürgenstein lisas 18 punkti. Rae Kossu edukaim punktitooja oli Ken Karja 19 punktiga.

Kuremaa SK vs TSA Kalev: 74:70

Kuremaa SK tõusis selle võiduga turniiritabelis TSA Kaleviga ühele reale. Mängu alustas edukamalt kodumeeskond juhtides poolajaks 6 punktiga, suurendades vahet kolmanda veerandaja lõpuks juba 13 punktile, kuid ometi ei olnud see veel kõik. TSA Kalev alustas marulist lõpuspurti, jõudes 2 minutit enne mängu lõppu vaid 2 punkti kaugusele, kuid sellest võiduks ei piisanud ning Märt Tralla ja Jaanus Annoki lõpuhetkede korvid kindlustasid võidu Kuremaale. Kent Kaarel Vene tõi võitjatele 17 punkti, Daniil Sereda TSA Kalevile 13 punkti.

SK Nord/Cramo vs Tamsalu Los Toros/TalTech: 54:87

Vooru viimases kohtumses alistas turniiritabeli kolmas Tamsalu Los Toros/TalTech kindlalt võõrustajad SK Nord/Cramost. Kui poolajaks oli tablool vahe veel 7 punkti Los Torose kasuks, siis mängu teine pool oli juba kindlalt külaliste dikteeritav ja nii saavutasid nad hooaja 10. võidu. Väga võrdselt punkte toonud Tamsalu Los Toros/TalTechi resultatiivseim oli Kristo Tammiksaar 14 punktiga, SK Nord/Cramo kasuks viskas Herman Tamm samuti 14 punkti.