Saku I liiga liider TERE Kadrina Karud edeneb peatumatult

TERE Kadrina Karud teenis Andres Sõbra taktikepi all 18. võidu, liigasse püsima jäämise eest võitlev Rae Koss/Hansaviimistlus sai olulise võidu.

Viimases voorus käis TERE Kadrina Karude jaks võõrsil G4S Noorteliigast üle 40 punktiga – 114:74. Taas oli edukaim skoorija Darin Johnson 37 punktiga. USA korvpallur on panustanud jaanuarist saadik kadrinalaste kontosse keskmiselt 32,6 punkti mängus.

Audentese spordigümnaasiumi kasvandikest koosnevas G4S Noorteliiga esinduses oli tulemuslikum Jarko Kõrvel 17 punkti, 6 lauapalli ja 3 resultatiivse sööduga.

Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium tegutses kodusaalis tarmukalt teisel kohal asuva Tamsalu Los Toros/TalTechi vastu. Viis minutit enne lõpusireeni juhtisid väljakuperemehed 72:71. Alles lõpuponnistus tagas Tallinna tehnikaülikooli spordiklubi järelkasvule võidu 85:76.

Võitjate kasuks tõid Jaan Erik Lepp 19 punkti ja 8 lauapalli ning Ken-Martti Reinart 16 punkti ja 11 lauapalli. Pealinlased tegid 17 vaheltlõiget – nii Rasmus Raap kui ka Martin Otto Parve 5.

Võõrustajaid hoidsid mängus Kristo Saage 22 punktiga, Eddie Hunt juunior 13 punkti ja 12 lauapalli ning Reinar Hallik 13 punkti ja 11 lauapalliga.

Turniiritabeli ülaosa meeskondade duellis alistas Tartu Ülikool/Eviko kodus TSA Kalevi 85:69. Võõrustajad juhtisid avaveerandajal 25:7 ja suurendasid edu 27-punktiliseks.

Üle kahe kuu jalavigastuse taastusraviga tegelenud ja mänguväljakult eemal olnud 18-aastane Aleksander Tassa panustas tartlaste heaks 30 punkti ja 6 lauapalli, Joonas Anton Jürgenstein kogus 21 punkti.

Nii TSA Kalevil kui ka TÜ/Evikol on 13 võitu, pealinlased on kaotanud viis, tartlased kuus kohtumist. Neid edestab Tamsalu Los Toros/TalTech 15/4.

Keila Korvpallikool alistus kodusaalis Tartu Kalev/Estikole 66:85. Tartlased mängisid vaid kuuekesi, kuid kontrollisid mängu käiku alates kolmandast veerandajast. Nad jäid teisel poolajal peale 52:25.

Võitjatest kogusid Artur Liiv 24 punkti ja 11 lauapalli ning Janar Talts 16 punkti, 7 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Keila poolel olid tulemuslikumad Roland Tamkivi 15 punktiga ja Jagos Kremic 14 lauapalliga.

Väljakukkumise ohus Rae Koss/Hansaviimistlus alistas kodus Paide Viking Window 81:75. Võõrustajad olid mahajäämuses 13 punktiga, kuid tänu tugevatele püüdlustele jõudsid kolmandal veerandajal punkti kaugusele ja asusid viimasel perioodil Joonas Seina tabamusest juhtima 72:71.

Seina vabavisked viisid kodumeeskonna taas ette. Markos Ladoga suurendas lõpuminutil edu kolmele punktile, 76:73. Paidelase Sander Viilupi vabavisked kahandasid vahet. Risto Puuri kolm vabaviset ja Ladoga korv kallutasid vaekausi otsustavalt Harjumaa Rae valla korvpallurite kasuks. Puur panustas 24 punkti, 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, Sein 20 punkti ja 4 resultatiivset söötu. Roland Prii andis 9 ja Rannar Raap 6 resultatiivset söötu.

Järgmisena on Rae Koss/Hansaviimistluse eesmärk jõuda järele Eesti Maaülikool/Skarconile, neil on vastavalt tabelis 6/13 ja 7/11. Eesti Maaülikool/Skarcon alistas SK Nord Aid/Cramo 84:64. Võitjate edukaim oli Ott Sellis 26 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga.