Saku I Liiga läheb jõulupausile Tere Kadrina Karude, Tartu Ülikool/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TalTech juhtimisel

Enne jõulupausi peeti viimased mängud Saku I Liigas, kus võidurõõmu tundsid kõik tabeli kolm esimest: Tere Kadrina Karud, Tartu Ülikool/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TalTech. Väärt võidupunktid said tabelisse ka Kuremaa SK ja Audentese Spordigümnaasiumi meeskonnad, kirjutab basket.ee.

Tartu Ülikool/Estiko vs SK Nord/Cramo: 85:56

Eelmisel nädalal liidermeeskonnale Tere Kadrina Karudele napilt kaotanud SK Nord/Cramo sai seekord numbriliselt kindla kaotuse Tartu Ülikool/Estiko käest. Võrdse esimese poolaja järel panid kodumeeskonna Tartu mängijad asjad paika kolmanda veerandajaga võites selle 26:8. Võitjatele viskas Oliver Pere 18 punkti, Erki Urvik lisas 14 punkti ja 10 lauapalli. SK Nord/Cramole tõi ainsana kahekohalise arvu punkte Sander Järve, 10 punkti.

Audentese Spordigümnaasium vs Rae Koss/Hansaviimistlus: 110:83

Suureskoorilises mängus olid Audentese noored paremad igal veerandajal võites kohtumise 27 punktilise eduga. Simm-Marten Saadi viskas 31 punkti ja haaras maha 12 lauapalli, Gregor Hallik lisas 20 ja Espen Mägi 19 silma. Turniiritabelis neljandal real paikneva Rae Koss/Hansaviimistlus edukaim punktitooja oli Ron Pehka 26 punktiga.

KK Viimsi II vs Kuremaa SK: 64:97

Viimsi duubelmeeskonnale külla sõitnud Kuremaa SK võttis numbriliselt kindla võidu 97:64. Mäng oli tehtud kolme veerandajaga, kui külalised juhtisid juba 36 punktiga. Viimsil puudusid Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga taustaga mängijad Jörgen Rikberg, Kevin Sünd, Oliver Aleksander Hint, kes valmistusid Karikafinaalideks (õnnitlused siinkohal Viimsi/Sportland meeskonnale saavutatud hõbemedalite üle). Kent Kaarel Vene oli Kuremaa resultatiivseim 17 punktiga, 16 punkti viskas Markus Ladoga.

Tamsalu Los Toros/Taltech vs Paide Viking Window: 99:55

Tamsalu demonstreeris jõudu Paide peal, minnes poolajaks juhtima juba 44:19, teine poolaeg kulges tulemuse vormistamise rütmis. Sellega sai Tamsalu Los Toros/TalTech omale turniiritabelisse kaheksanda võidu ja Paide Viking Window nelja võidu kõrvale seitsmenda kaotuse. Tamsalu edukaim korvikütt Janar Aniste 18 punktiga, Paidele tõi Gaspar Bibikov 16 punkti.

Tere Kadrina Karud vs TSA Kalev: 98:75

Tere Kadrina Karud jätkavad liigat puhaste paberitega: 11 võitu ja 0 kaotust. Hooaega hästi alustanud ja hetkel 5 positsioonil olev TSA Kalev alistati 98:75. Karude eest tegi oma debüüdi endine Eesti koondislane Gregor Arbet, kes kommenteeris mängu Korvpall 24 portaalile järgmiselt: “Mul oli endaga platsil niipalju tegemist, et ma ei pannud teisi tähelegi.“ Vaatamata „probleemidele“ viskas Gregor Arbet 17 punkti, olles koos Tõnis Peili 19 ja Hans Keskkülla 18 silmaga meeskonna resultatiivsemate hulgas. TSA Kalevi edukaim, ühtlasi mängu suurim korvikütt oli 23 punktiga Henri-Sten Vainola.