Saku I liiga | Kuremaa SK alistas Tamsalu Los Toros/TalTechi, play off kohad endiselt jagamata

Kristo Saage paremal
Kristo Saage (Kadrina Karude mängumees paremal) — FOTO: TERE Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas on põhiturniiri lõpuni jäänud kõigil meeskondadel pidada veel kolm mängu.

Liidermeeskondadest pidi kaotuse vastu võtma Tamsalu Los Toros/TalTech jäädes võõrsil alla Kuremaa SK-le 82:85. Play-offi kohtadele 4 kuni 8 käib endiselt „veri ninast välja“ võitlus, viiel meeskonnal on võrdselt 8 võitu ja 11 kaotust, kirjutab basket.ee.

Audentese Spordigümnaasium vs Reinar Halliku Korvpalikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium: 66:93

Reinar Halliku Korvpallikool ei jätnud Audentese noortele mingit sõnaõigust, esimene veerandaeg võideti 30:12 ja kogu mäng 93:66. Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasiumi üks liidritest Norman Rüütsalu viskas esimese kuue minutiga 16 punkti ja kogus mängu lõpuks võitjameeskonna resultatiivseimana 20 punkti, Daquan Romel Lilly lisas 18 punkti. Audentese resultatiivseim Simm-Marten Saadi 22 punktiga.

Eesti Maaülikool/Skarcon vs TSA Kalev: 84:78

Ülipõnevas kohtumises sai väärt võidu Eesti Maaülikool/Skarcon alistades külla sõitnud TSA Kalevi 84:78. Poolajaks juhtis külalismeeskond 56:41, kuid marulise teise poolaja toel sai turniiritabelisse 9. võidu ikkagi Eesti Maaülikool. Joonas Anton Jürgestein tõi võitjatele 20 punkti, kaotajate edukaim Angelo Frankie Sales Jr. 24 punktiga.

KK Viimsi II vs Tere Kadrina Karud: 73:86

KK Viimsi II meeskond pidi vaatamata Ron Laanemaa 27-le punktile tunnistama Tere Kadrina Kardude paremust. Viimsile oli see hooaja 12. kaotus, Kadrinale 17. võit. Vaatamata allajämisele on KK Viimsi II meeskonnal siiski võimalus jõuda play-offi, sest kaheksandast kohast lahutab neid vaid 1 võit. Tere Kadrina Karude resultatiivsem nende värskeim täiendus Ukrainast Kyrylo Marchenko 25 punktiga.

Kuremaa SK vs Tamsalu Los Toros/TalTech: 85:82

Vooru suurima üllatuse pakkus Kuremaa SK, alistades ühe liiga tiitlipretendendi Tamsalu Los Toros/TalTechi. Nii Alan Kaldal kui Sten Kaarel Kuimetil oli lõpukolmestega võimalus mäng viia lisaajale, kuid visked ei tabanud ja Kuremaa sai kirja ülivajaliku võidu ning jätkab Saku I liiga play off kursil. Kent-Kaarel Vene tõi võitjatele 17 punkti, liiga veebruari MVP Janar Aniste kaotajatele 27 punkti.

Rae Koss/Hansaviimistlus vs Tartu Ülikool/Estiko: 59:98

Saku I liiga liider „kinkis“ Raele kindla kaotuse, mäng oli tehtud poolajaks kui Tartu Ülikool/Estiko juhtis 56:21. Tartu resultatiivseim Robin Luik 17 punktiga, Rae Koss/Hansaviimistluse parim punktitooja Karl-Kristjan Vaab 10 punktiga.

SK Nord/Cramo vs Paide Viking Window: 61:62

Marulise viimase veerandaja teinud SK Nord/Cramo pidi tunnistama siiski punktilist kaotust Paide Viking Window-le. Tobias Ander Olde viis kolmepunktiviskega SK Nord/Cramo juhtima 2 minutit enne kohtumise lõppu, Paide tagamängija Kristen Meister tabas omakorda mõlemad vabavisked 54 sekundit enne lõppu ja need olid ka mängu viimasteks punktideks. Võit Paide Viking Window meeskonnale 62:61. Paide jätkab võitlust play off koha eest, SK Nord/Cramo langeb kahjuks järgmiseks hooajaks Saku II liigasse.