Saku I liiga finaalis kohtuvad Tere Kadrina Karud ja Eesti Maaülikool/Skarcon

Kristo Saage paremal
Kristo Saage (Kadrina Karude mängumees paremal) — FOTO: TERE Kadrina Karud Facebook

Saku I liigas mängitakse sellel reedel ja laupäeval Final 4. Reedel toimunud poolfinaalidest väljusid võitjatena Eesti Maaülikool/Skarcon ja Tere Kadrina Karud, kirjutab basket.ee.

Tartu Ülikool/Estiko vs Eesti Maaülikool/Skarcon 66:81. Mängu favoriidina alustanud Tartu Ülikool (põhiturniiri võitja) pidi mõruda pilli alla neelama juba poolfinaalis, kui kaotati ülikoolide derbis Eesti Maaülikool/Skarconile. Võrdselt alanud mängus võttis Maaülikool initsiatiivi seisult 20:20 ja enam kordagi edu käest ei andnud. Ott Sellis oli mängu resultatiivseim 22 punktiga, Erki Urvik viskas Tartu Ülikooli kasuks 20 punkti.

Tere Kadrina Karud vs Tamsalu Los Toros/TalTech 87:81. Tõelises põnevuslahingus väljus võitjana Tere Kadrina Karud. 500 inimese ees alustas mängu kindlamalt Tamsalu Los Toros juhtides esimesel veerandajal juba 10 punktiga 20:10, teisel veerandajal Kadrina Karud kosusid ja poolajale mindi juba nende juhtimisel 51:46. Teisel poolajal jätkus pingeline mäng, vahe oli mitmeid kordi minimaalne, kuid 87:81 numbrid tähendasid võitu Tere Kadrina Kaudele. Kyrylo Marchenko tõi võitjatele 18 punkti, Janar Aniste viskas mängu resultatiivsemana 21 punkti Tamsalule.