Saku I liiga | Esiliigas on nüüd kindel tabeliliider- Tere Kadrina Karud

Anton Davydiuk
Anton Davydiuk — FOTO: Tere Kadrina Karud

Saku I liigas kinkis Rae Koss/Hansaviimistlus hooaja esimese kaotuse Reinar Halliku KK/Vinni vald meeskonnale, Ron Pehka oli pidurdamatus hoos tuues võitjatele 43 punkti. Tere Kadrina Karud jätkasid võidukalt (ja resultatiivselt) alistades TSA/Tallinna Ülikooli 130:71.

Tartu Ülikool/Estiko vs KK Viimsi II: 96:60

Kahe Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga meeskonna duublite omavahelises kohtumises pani Tartu Ülikool Maks&Mooritsa duubelmeeskond, kes kannab nimisponsori Estiko nime paremuse Viimsi vastu maskvusele esimese poolajaga, mis võideti 51:36. Võit kindlustas Tartu Ülikooli turniiritabeli kolmandat positsiooni, Viimsi jätkab tabeli lõpus. Mängu resultatiivseim Karl Gustav Jurtsenko 17 punktiga.

Reinar Halliku KK/Vinni vald vs Rae Koss/Hansaviimistlus: 100:106

Ron Pehka 43 punkti olid seekord liiast kodumeeskond Reinar Halliku KK/Vinni vallale ning nende 8 mänguline võitude seeria sai lõpu. Pehka tabas mängust 30st viskest 16, lisaks 5 vabaviset ja hooaja punktirekord oligi sündinud. Ken Karja lisas võitjate kontosse 17 ja Illimar Raiend 14 punkti. Reinar Halliku KK resultatiivseim oli Vitalii Shymanskyi 27 punktiga.

Tamsalu Los Toros/TalTech vs ROCK TARTU TERMINAL: 84:69

Tamsalu Los Toros/TalTech võttis koduplatsil magusa võidu ROCK TARTU TERMINALI üle 84:69. Poolajaks juhtis Tamsalu 49:31, kolmandal veerandajal tuli ROCK mitmel korral lähemale kui 10 punkti ning kolmeste show (3 järjestikust) Valmo Kriisalt vähendas neljandal veerandajal vahe juba 5-le punktile, kuid see oli ka kõik ja mängu lõpp kuulus kindlalt kodumeeskonnale. Tasuks 15 punktiline võit. Jarko Kõrvel viskas võitjatele 18, Jaan Erik Lepp lisas 17 punkti, Kris Urvik oli ROCK TARTU TERMINALI resultatiivseim 23 punktiga. Tamsalul turniiritabelis 6 võitu 3 kaotust, ROCK-l 4 võitu ja 5 kaotust.

Eesti Maaülikool/Evocon vs Rapla Korvpallikool: 91:62

Pea 75%-lt 2-punktiviskeid tabanud Eesti Maaülikool/Evocon ei jätnud Rapla Korvpallikoolile mingit võimalust, esimene veerand võideti 25:7 ja kogu mäng 91:62. Jan Samuel Vogelainen võitjate resultatiivseim 18 punktiga, Saku I liiga resultatiivseim (keskmised punktid) Markus Ruubel tõi Raplale 24 silma. Eesti Maaülikool/Evocon jagab koos Tamsalu ja Rae Kossuga turniiritabelis 4-6. kohta, Rapla Korvpallikool on tabeli 9. real.

Paide Viking Window vs Audentese Spordigümnaasium: 78:61

Hooaja esimese esimese poolaja võidu (kohmakas lause) saanud Audentese Spordigümnaasium pidi võõrsil alla vanduma Paide Viking Windowle 61:78. Noored juhtisid poolajaks 40:39, kuid kindel paremus kolmandal veerandajal (25:13) tagas turniiritabelisse võidu Paidele. Paide Viking Window resultatiivseim Indrek Kajupank 24 punktiga, Audentese Spordigümnaasiumi edukaim korvikütt Espen Mägi 17 punktiga.

Tere Kadrina Karud vs TSA/Tallinna Ülikool: 130:71

130 punkti mängu kohta ei näe just iga päev, aga just niipalju punkte viskas Tere Kadrina Karud TSA/Tallinna Ülikooli korvi. Poolajaks juhiti juba 73:35 ja teisel poolajal hoog ei raugenud, lõppskooriks 130:71 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Liidrite duo Janar Aniste ja Anton Davydiuk tegid lausa hävitustööd, kui 20 minutiga visati vastavalt 29 ja 27 punkti. Taevon Isaiah Lewis oli TSA/Tallinna Ülikool resultatiivseim 20 punktiga.  Tere Kadrina Karud juhivad täiseduga Saku I liigat (9:0), TSA/Tallinna Ülikool on kümnes (1:8).