Rootslane Jonas Jerebko liitus Moskva CSKA-ga

Sweden’s Jonas Jerebko during a Eurobasket 2022 Group D, qualifier basketball match between Turkey and Sweden, in Istanbul, Saturday, Feb. 20, 2021. Turkey won the match 88-80. (AP Photo/Kenan Asyali)

Moskva CSKA korvpallimeeskond teatas täna, et nendega on liitunud rootslane Jonas Jerebko.

 

Rootsi staar on pärast Himkist lahkumist olnud klubita juba üle aasta.

“On au liituda sellise ajaloolise klubiga nagu CSKA. Olen oodanud võimalust taas korvpalli mängida ja olen meeskonnaga liitumise üle väga põnevil,” rääkis Jerebko

Tema otsus Venemaale mängima minna leidis aga kodumaal negatiivset vastukaja, kuna Rootsi korvpalliliit on pärast Ukraina sissetungi võtnud Venemaa vastu selge positsiooni ning toetanud FIBA ​​otsust jätta kõik Venemaa meeskonnad välja.

Jerebko samm üllatas Rootsi korvpalliföderatsiooni peasekretäri Fredrik Joulamot.

“Selge on see, et selle otsuse ajastus on pehmelt öeldes üllatav. Mul on vaja Joonasega rääkida ja teada saada, millised on tema mõtted.

Meie (Rootsi korvpalliliidu) seisukoht selles küsimuses on üsna selge. Oleme korraldanud rahakogumise, mõistnud hukka Venemaa sissetungi ja toetanud FIBA ​​otsust. Aga me ei ole seotud oma mängijate lepingutega. Peame tulevikus rääkima, mida see Jonase ja meie jaoks tähendab,” ütles Fredrik Joulamo Aftonbladetile.