Rock Tartu Terminali meeskonna peatreeneriks tuleb Toomas Liivak

Kui Tartu korvpallimeeskonnast sai 2001. aasta sügisel Rock, oli tiimis ka Toomas Liivak. Selle kaptenina. Nii oli tema üks neist, kes kandis ja kannab endas Rocki vaimu. Nüüd saab ta seda vaimu – ja võimugi – uuesti ellu äratada, sest asub peatreenerina vedama Rocki nime kandva meeskonna tagasitulekut.

Rock Tartu Terminali korvpallimeeskonna mänedžer Joel Paal ütleb, et Toomas Liivaku tulek peatreeneriks on märgiline.

“Vanemad olijad on rääkinud, et just Toomas oli üks omaaegse Tartu  korvpallimeeskonna vedajaid, kes pani tiimi platsil elama ning ei andnud armu ei endale ega vastastele,“ ütleb Paal. “Kujutan ette, et just sellist energiat peaks olema ka Rocki uuel meeskonnal, sellele mõeldes hakkame meeskonda nüüd komplekteerima.“

Toomas Liivak (51) ütleb, et tulek Rocki meeskonna etteotsa on paras väljakutse, sest selle nimega käib kaasas eriline ootus.

“Muidugi ma mäletan oma Rocki-aegu, kuid täna on asjad paljuski teistsugused,“ räägib Liivak. “Täna tuleb meeskonda algusest ehitama hakata, alustada altpoolt ja sealt samm-sammu haaval liikuma hakata. Samas aga on kõik ka samasugune, sest niiöelda Rocki energiat ja ambitsiooni saab näidata ka madalamas liigas. Muidugi saab meie eesmärk seal olla vaid võit. Ja mäng, mis toob pealtvaatajad saali. Jälle Rocki vaatama.“

Toomas Liivak on ise mänginud meeskondades Tartu Delta, Tartu Ülikool / Delta, Tartu Ülikool / Rock, EBS/Nybit, Rakvere PK ja Valga Welg. Ta oli 2021. aastal Eesti meistriks ja karikavõitjaks tulnud Tartu Ülikool / Kalevi naiskonna peatreener.