Riia VEF lõpetas Rapla hooaja Eesti-Läti korvpalliliigas

Artis Ate ja Tyler Shamar Cheese (paremal)
Artis Ate ja Tyler Shamar Cheese (paremal) — FOTO: Siim Solman (Avis Utilitas Rapla Facebook)

Avis Utilitas Rapla ja Riia VEF pidasid täna teise veerandfinaalmängu, kui lõunanaabrid võtsid taas võidu ning kindlustasid esimese meeskonnana pääsu PAF Eesti-Läti korvpalliliiga Final Fouri.

Kahe võiduni peetavas seerias sai Riia VEF 24. märtsil toimunud avakohtumises koduväljakul Avis Utilitas Rapla üle kindla 77:54 võidu. Rapla meeskonna parimatena tõid Tyler Shamar Cheese 21 ning Obrad Tomic 12 punkti. Võitjate resultatiivseimad olid Elijah Clarance 14 ja Kristers Zoriks 13 silmaga.

Tänases korduskohtumises võtsid lätlased Raplas toimunud mängus 94:89 võidu ning kindlustasid 2:0 seeriavõiduga pääsu Tallinnas toimuvale Final Fouri. Võitjate resultatiivseimad olid Maris Gulbis 19, Kristers Zoriks 19, Glenn Miller Cosey 14, Nysier Brooks 13 ja Artis Ate 12 punktiga. Eesti meeskonna parimatena tõid Rait-Riivo Laane 23, Derrick Issaiah Woods 17, Tyler Shamar Cheese 15 ja Obrad Tomic 13 silma. Kogu statistika nähtav siit.

Teistes paarides on seis 1:0

Põhiturniiri teisena lõpetanud BC Kalev/Cramo alistas veerandfinaalseeria avakohtumises põhihooaja seitsmenda meeskonna BK Ogre 76:70. Eesti meeskonna resultatiivseimad olid Hugo Toom 25 ja Oleksandr Kovliar 15 punktiga. Läti klubi parimatena tõid Edgars Lasenbergs 17 ning Ugis Pinete 11 silma.

Korduskohtumine 1. aprillil kell 17.00 Ogres

Vajadusel otsustav mäng 2. aprillil kell 17.00 Tallinnas

Tartu Ülikool Maks & Moorits (4) kaotas esimeses kohtumises koduväljakul 80:90 BK Ventspilsile (5). Tartu parimad olid Märt Rosenthal 24 ning Andrii Voinalovych ja Tomas Pavelka kumbki 16 punktiga. Ventspilsi resultatiivseimad olid esimeses kohtumises kaheksa kolmepunktiviset tabanud Arturs Ausejs 27 ja Ivan Gandia-Rosa 15 silmaga.

Teine kohtumine 29. märtsil kell 19.00 Ventspilsis

Vajadusel peetakse kolmas mäng 1. aprillil kell 17.00 Tartus

KK Viimsi/Sportland (8) kaotas avakohtumises BC Prometeyle 69:91. Viimsi parimad olid Devin Lee Harris 19 ja Malik Toppin 18 punktiga. Võitjate resultatiivseimad olid Illia Sydorov 15 ja Gian Clavell 14 silmaga.