Reklaam sulgub sekundi pärast

Rapla korvpallimeeskond nimetas ametisse kaks abitreenerit

justovics ja põldoja

Rapla korvpallimeeskonna abitreeneritena hakkavad tööle lätlane Gatis Justovics ja Kustas Põldoja.

Rapla meeskonna mänedžer Jaak Karp selgitas klubi sotsiaalmeedias valikute tagamaid: "Kuna peatreener on välismaalt, siis oli kindel soov, et esimene abitreener oleks eestlane, kes tunneb mängijaid ja liigat esialgu peatreenerist paremini." 

" Teine põhjus oli soov anda mõnele Eesti treenerile võimalus välistreeneri käe all töötada ja sellega uusi kogemusi koguda ning oma ametis areneda. Kahjuks sobilikest kandidaatidest ei olnud kellegi jaoks õige moment ametikohta vahetada, seega oli loogiline pöörata pilk Lätti. See tahe, kirg ja energia, mis kostus intervjuudest Gatisega tegi meile peatreeneriga tema kasuks otsustamise väga lihtsaks. Lisaks muidugi teadmised liiga võistkondade ja nende peatreenerite kohta oli märk põhjalikust kodutööst." 

Karp lisas: "Õnneks jääb siiski suur hulk kogemusi ka Eestisse, veel parem, et Raplasse, kuna teise abitreenerina teeb debüüthooaja Eesti kõrgeimal tasemel meie enda endine õpilane, esindusmeeskonna mängija ja senine noortetreener Kustas Põldoja. 20 aastat tagasi tuli ta 9-aastase poisina esimesse trenni ja täna viis ta läbi esimese esindusmeeskonna treeningu."