Rapla andis finaalis vägeva lahingu, aga tüdrukute U16 Eesti meistriks krooniti Audentes

Audentese Spordiklubi
Audentese Spordiklubi — FOTO: Siim Semiskar

Rakveres peetud U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiril selgitati pühapäeva õhtu kulminatsioonina tüdrukute tšempion.

Põnevas finaalis võttis suure osa kohtumisest kaotusseisus mänginud Audentese Spordiklubi 71:62 (23:21, 13:18, 13:13, 22:10) võidu Rapla Korvpallikooli üle.

Kui lauavõitlus lõppes kahe naiskonna vahel viigiliste numbritega 53-53, siis Rapla tegi oluliselt vähem pallikaotusi (23-32), aga jäi vastasele alla visketabavuses (kahesed Audentese poolt vaadatuna 45% - 32% ja kolmesed 28% - 13%).

Võitjate poolel kerkis resultatiivseimaks 17 punkti ja 8 lauapalli kirja saanud Lada Lesina, finaalturniiri MVP-ks hinnatud Marjanne Tomingas sai kirja 16 silma ja 11 lauapalli, naiskonna selle mängu parimaks hinnatud Laura Liisa Grünmann kogus 14 punkti, 10 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Emma Charlotte Luks viskas 10 silma.

Rapla Korvpallikooli liidriks tõusis nende parimaks mängijaks hinnatud Lisandra Vetesina, kes tõi 24 punkti ja 12 lauapalli, Bia Aller panustas 11 silma, 10 lauapalli ja 5 vaheltlõikega ning Emma-Mia Küttis kogus 10 punkti ja 7 lauapalli.

Rapla Korvpallikool
Rapla Korvpallikool — FOTO: Siim Semiskar

Audentese Spordiklubi naiskonna peatreener Reet Rausberg lausus: "See kuld maitse väga-väga magusalt, sest me pole sel hooajal selles vanuses ühtegi mängu mänginud täiskoosseisuga. Kayla (Frier) läks sügisel Itaaliasse, (Lisa) Sirgil oli väsimusmurd ja ta ei tohi enne koondisemänge mängida. Mul on tõesti superhea meel, et võitsime ja et meil nooremad pidasid vastu EYBL-i superfinaali ja need kaks päeva siin Rakveres. Meil on väga huvitav kooslus tekkinud ja lõpuks see tõi edu ka. Suutsime lõpus just tiimina paremini mängida, Rapla hakkas üsna üksinda punnitama."

Rapla Korvpallikooli juhendaja Kaia Milling sõnas pettununa: "Meil mingil hetkel kadus võistkondlikkus ära, mis tavaliselt on pigem just meie trump olnud. Kindlasti me kõik väga tahtsime seda, aga lõpuks õnnestus ühel hetkel vastasel paar asja rohkem ja meil kadus kindlus ära. Eks viskeprotsendid olid ka lõpuks need, mis meil kehvemaks jäid. Kolm kaugviset tabasime mängu jooksul, seda on natukene vähe."