Rahvusnaiskonna kapten Mailis Pokk: kogu koondisele on fännide kohalolu ja toetus väga oluline!

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: Diana Jesin

Eesti naiste korvpallikoondis kohtub veebruarikuus FIBA Women’s EuroBasket 2023 Qualifiers mängude raames võõrsil 9. veebruaril Suurbritannia koondisega ning 12. veebruaril kodus Kreekaga, kirjutab basket.ee.

Piletid kodumängule Kreeka vastu, mis toimub 12. veebruaril kell 18:00 Unibet Arenal on võimalik soetada Piletitaskust.

 

Eesti naiste rahvuskoondise kapten Mailis Pokk, kes vahetas aastavahetuse paiku koduklubi ning mängib tänasel päeval Poola kõrgliiga klubis Poznan AZS Enea, on uue naiskonnaga väga rahul. „Klubivahetus oli tingitud sellest, et meie teed Prantsusmaa klubiga Champagne Basket läksid lahku, kuna neil oli soov tuua tagaliini välismängija ning seal liigas on välismängijate arv väga limiteeritud,“ avaldab Pokk Prantsusmaalt lahkumise tagamaid.

 

„Uue naiskonnaga olen väga rahul. Ma olen siin küll lühikest aega olnud, aga organisatsiooni ja võistkonna osas on kõik väga professionaalne,“ räägib Mailis uuest klubist Poola liigas ning lisab: „Tegelikult oli meil selle klubiga korra juttu juba detsembris, aga nad ei olnud sel hetkel veel kindlad, millal nad soovivad uue mängija enda ridadesse tuua. Aga naiskond on heal tasemel ning liiga on kindlasti üks Euroopa tugevamate hulgas.”

 

Tulles eelseisvate FIBA Women’s EuroBasket 2023 Qualifiers mängude juurde Suurbritannia ja Kreeka vastu, sõnab naiskonna kapten, et Eestil on alati võimalus, kui omad asjad rahulikult ära tehakse. „Selles aknas peaks olema koosseis enam-vähem sama nagu oli novembris ning kokkumängu osas oleks see samm edasi. Suurbritannia vastu tuleb kindlasti väga raske mäng, sest nad tulevad revanši võtma. Lisaks on neil palju mängijaid, kes mängivad London Lionsi naiskonnaga EuroCupi sarjas. Kreeka on klass omaette ning suure tõenäosusega endale koha juba EM-finaalturniiril kindlustanud. Arvan alati, et meil on võimalus kui omad asjad rahulikult ära teeme.“

 

„Minule selline kogenud ning noorte mängijate kooslus istub ning usun, et tulevad ka tulemused, kui saame sama koosseisuga pikemalt koos treenida ja mängida. Kõige olulisem on, et mängija tahab olla koondises, on keskendunud ning võitleb iga sekundi väljakul,“ räägib Pokk kogenud mängijate ning noormängijate kooslusest rahvusnaiskonnas.

 

Üks on aga selge – Eesti naiste korvpallikoondis ootab kaasaelajate tuge 12. veebruaril Unibet Arenal. „Koondisel ei ole kodumänge väga tihti. Kõigile koondise liikmetele on fännide kohalolu ja toetus väga oluline, see annab lisajõudu. Ootame kõiki fänne 12. veebruaril saali meile kaasa elama ning lisaks on võimalus näha ka Kreekat, kes on Euroopa üks parimaid naiskondasid ning kelle ridadest leiab ka Euroliiga mängijaid,“ kutsub naiste korvpallikoondise kapten kõiki saali.