Pokk ja Poznan on Poolas jäänud raskesse seisu, Asi ja Teder ootavad NCAA finaalturniiri

Johanna Eliise Teder vasakul
Johanna Eliise Teder vasakul — FOTO: Scanpix

Euroopa korvpalliliigades mängivatest Eesti naistest on Maaja Bratka Prantsusmaal ja Greeta Üprus Islandil veel nelja mängu kaugusel põhiturniiri lõpust. Mailis Pokk ja tema Poola klubi Poznan aga alustasid juba eelmisel nädalal play-off'iga ning praeguseks ollakse madalama asetusega vastase vastu jäädud väga keerulisse seisu, kirjutab basket.ee.

Poola liigas on Mailis Pokk ja Poznan jäänud veerandfinaalis ootamatult juba seljaga vastu seina, kui kahe kohtumise järel on nende kaotusseis Sosnowieci vastu 0-2 ning enam nad eksida ei tohi.

Tiheda põhiturniiri kolmandana lõpetanud Poznan (12-8) alustas veerandfinaali kuuenda asetuse saanud Sosnowieci (11-9) vastu 72:75 allajäämisega.

Vaid seitsme naisega kohtumise ära mänginud Poznani poolel kogus Mailis Pokk 37 minutiga 14 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 2/6), 8 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja kukkus enne lõppu viie veaga ka pingile.

Jovana Popovic viskas Poznani resultatiivseimana 20 punkti, Alecia Sutton kogus 15 silma, 6 lauapalli ja 5 söötu ning Maya Dodson tõi 14 punkti ja 15 lauapalli.

Võitjate poolel käisid platsil küll kaheksa mängijat, aga koguni kolm algviisiklast olid väljakul kõik 40 minutit. Nemad kerkisid ka kõige enam esile, kui Jessica January kogus 25 punkti, 19 lauapalli, 7 söötu ning tema vastu tehti lausa 14 viga, Miroslava Mistinova-Prazenicova tõi 20 silma ja 6 lauapalli ning Batabe Zempare panustas 16 punkti ja 8 lauapalliga.

Seeria teises kohtumises olid Sosnowieci võidunumbrid 71:66.

Kõik 40 minutit platsil rassinud Mailis Pokk panustas 13 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 2/4, vabavisked 1/2), 8 lauapalli, 2 resultatiivse söödu ja 2 blokiga ning tegi ka ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Poznani poolel oli edukaimaks 30 punkti ja 10 lauapalli kirja saanud Agnieszka Skobel, Alecia Sutton lisas 10 silma, 6 lauapalli ja 8 korvisöötu ning Maya Dodsoni arvele kanti 9 silma ja 11 lauapalli.

Veerandfinaalis mängitakse kolme võiduni ning Sosnowiec võib Mailis Poki klubi hooaja ära lõpetada sellel nädalavahetusel.

---

Prantsusmaa naiste esiliigas teenis Maaja Bratka kodunaiskond Champagne Basket (10-8) tabelisse võidulisa, kui 79:45 mängiti üle Prantsusmaa tulevikutalentidest koostatud CFBB tiim (0-18).

Avaviisikus platsile pääsenud Bratka kontole kogunes 28 minutiga 5 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 1/3), 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Võitjate edukaim oli 23 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Jill Townsend, Evita Herminjard lisas 11 silma ja 8 resultatiivset söötu. Kaotajate parim oli 17 punkti ja 8 lauapalli kogunud Ines Pitarch-Granel.

Prantsusmaa esiliiga põhiturniiri lõpuni on jäänud vähem kui kuu aega ning mängida on veel neli vooru.

---

Islandi kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (1-23) taas tunnistama vastaste paremust, kui 53:94 jäädi alla liiga teisele Valurile (20-4).

Avaviisiklase Üpruse nime taha kirjutati 32 minutiga 10 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 2/7), oma naiskonna parimana 11 lauapalli ja 4 pallikaotust. IR-i poolel panustas 10 silmaga ka Anika Hjalmarsdottir, kes hankis lisaks ka 6 lauapalli.

Võitjate edukaim oli Asta Grimsdottir 22 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga, Kiana Johnson panustas 15 silma, 7 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget ning Dagbjort Karlsdottir viskas 13 punkti ja tegi samuti 5 vaheltlõiget.

Islandi naiste kõrgliiga põhiturniirile tõmmatakse joon alla märtsi lõpuks ning pidada on jäänud veel samuti neli mängu.

---

Anna Gret Asi naiskonna Oklahoma State Cowgirls teekond Kansas Citys toimunud Big 12 konverentsi turniiril lõppes poolfinaalis. Reedeses veerandfinaalis alistati napilt 62:61 West Virginia Mountaineers. Oklahoma State’i võidukorv sündis seejuures kõigest 0,1 sekundit enne lõpuvilet. Asi arvele jäi 17 minutiga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/5), üks resultatiivne sööt, 2 pallikaotust ja üks viga.

Laupäeval jäädi poolfinaalis 57:64 alla Texas Longhornsile, keda hinnatakse NCAA tugevuselt 15. naiskonnaks. Asi mängis 11 minutit ja viskas selle ajaga 3 punkti (kolmesed 1/4). Veel kogunes 21-aastase mängujuhi kontole 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt ja 5 pallikaotust.

30 mänguga on Asi keskmiselt platsil viibinud 16,8 minutit. Selle ajaga on tema keskmisteks näitajateks 6,9 punkti, 1,8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 0,5 vaheltlõiget.

Oklahoma State’il on senisest 32-st mängust kirjas 21 võitu, millest piisas NCAA finaalturniirile jõudmiseks. Greenville’i teises regioonis kaheksandat asetust omav Oklahoma State kohtub laupäeval esimeses ringis üheksanda asetusega Miamiga (19 võitu ja 12 kaotust).

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars oli omale pääsme NCAA finaalturniirile taganud juba varem. Üleriigilises edetabelis 23. kohal asuv Washington State (23 võitu ja 10 kaotust) on asetatud Greenville’i teises regioonis viiendana, mis viib nad esimeses ringis kokku 12. asetusega Florida Gulf Coastiga (32 võitu ja kolm kaotust). Mäng toimub laupäeval.

Marie Anette Sepa kodunaiskond Albany Great Danes pidi America East konverentsi turniiri finaalis vastu võtma kaotuse, jäädes reedel võõrsil 36:38 alla Vermont Catamountsile. Sepp kohtumises kaasa ei teinud.

Sepp on sel hooajal väljakule pääsenud 16 mängus. Keskmiselt 4,1 minutiga on tema arvele jäänud 0,6 punkti, 0,5 lauapalli, 0,3 tulemuslikku söötu ja 0,2 vaheltlõiget.

22 võitu ja 11 kaotust kogunud Albany hooaeg pole aga sugugi lõppenud, sest ees ootab veel WNIT turniir (Women’s National Invitation Tournament), kuhu kutsutakse 64 finaalturniirile mittepääsenud naiskonda. Avaringis läheb Albany Eesti aja järgi laupäeva varahommikul vastamisi UMassiga (26 võitu ja kuus kaotust).

WNIT turniiril osaleb tänavu ka Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Rhode Island Rams (24 võitu ja kuus kaotust). Avaringis kohtutakse Eesti aja järgi laupäeva varahommikul Bostoni ülikooli naiskonnaga (24 võitu ja kaheksa kaotust).