Pokk ja Bratka mängisid kõrged minutid, Jaama tegi välisklubis debüüdi

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: Konrad Czapracki / Enea AZS Politechnika Poznań Facebook

Eesti naistekoondislased alustasid möödunud nädalavahetusel erinevates Euroopa liigades mängudega, kui Mailis Pokk ja Maaja Bratka tegid avavoorudes individuaalselt korralikud esitused, kuid võidurõõmu maitsta ei saanud. Oma debüüdi välisklubis tegi ära alles 18-aastane Marta Eleri Jaama. Greeta Üprus pidi vastu võtma aga halva uudise, kui selgus, et klubile peale tulnud piirangute tõttu tema karjäär hetkel Hispaanias ei jätku.

POOLA

Poola naiste kõrgliigas peeti lõppenud nädalavahetusel esimene voor, kus Mailis Pokk ja Poznan pidid tunnistama naiste Eurocupis mängiva Gdynia naiskonna 77:71 paremust.

31-aastane eestlannast ääremängija astus platsile avaviisikus ning oli 36 minutiga üks kahest oma naiskonnas kõige enam mänguminuteid saanud naistest. Poki kontole kogunes 15 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 3/7), 4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Poznani edukaimaks kerkis ameeriklanna Chloe Wells, kes viskas 27 silma, poolatar Agnieszka Skobel panustas 14 punkti ja 5 lauapalliga. Võitjate edukaim oli Marissa Kastanek 19 punktiga, leedulanna Laura Miskiniene-Svaryte kogus 12 silma ja 11 lauapalliga kaksikduubli.

Teise vooru kohtumise peab Poznan alanud nädala laupäeval, kui külla sõidetakse teisele Eurocupi tiimile Sosnowiecile, kes alustas hooaega lausa 35-punktilise võiduga Pruszkowi vastu.

PRANTSUSMAA

Hooaja avavoor peeti ka naiste Prantsusmaa esiliigas ning kuigi Maaja Bratka tegi individuaalselt korraliku esituse, pidi tema koduklubi Champagne Basket vastu võtma 72:74 kaotuse Feytiat’ vastu.

31-aastase ja 190 cm pikkuse eestlanna arvele kogunes 35 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/4), 5 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks viskeblokeering ja 4 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseimaks kerkis 22 punkti, 5 lauapalli ja 4 vaheltlõiget kogunud Manoe Cisse. Võitjate poolel viskas Caroline Misset-Villeger 27 punkti, Julia Chandler kogus kaksikduubli 22 punkti ja 10 lauapalli.

Champagne Basket läheb teises voorus vastamisi PVBC naiskonnaga, kes alustas hooaega võiduga Montbrison’ naiskonna üle.

ROOTSI

Rootsi naiste kõrgliigas tegi Södertälje naiskonna eest ametliku debüüdi 18-aastane Marta Eleri Jaama, kui avavoorus alistati koguni 94:43 Visby naiskond.

Noore eestlanna kontole kogunes 16 minutiga 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/3), 3 lauapalli, üks vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Teises voorus läheb Södertälje vastamisi Östersundi tiimiga, kes alustas hooaega samuti kindla võiduga.

HISPAANIA

Hispaania tugevuselt kolmandast liigast tuli lõppenud nädalal negatiivne uudis, et mullu Islandil pallinud Greeta Üprus ei saa tänavu Hispaania tiimi Tenerife CDB Clarinost esindada. Klubi kodulehel kirjas oleva uudise andmetel on põhjuseks see, et FIBA keelas Clarinose naiskonnal rahvusvahelised üleminekud. 

Teema sai alguse mõned hooajad tagasi, kui 2021. aasta detsembris läksid Clarinose naiskonna teed lahku kahe ameeriklanna Megan Walkeri ja Janelle Bailey’ga ning osapoolte vaidlust hakkas lahendama FIBA vastav komisjon. Kui Walkeri kaasuses jäi õigus klubile, siis Bailey’ga vaidluses jäi õigus mängijale, mis tähendab Clarinosele rahalist makset ning mis rikkus ka Üpruse ametliku ülemineku Hispaania tiimi ridadesse.

Vahendas, basket.ee