Reklaam sulgub sekundi pärast

Poiste U16 korvpallikoondis lõpetas B-divisjoni EM-i 18. kohaga

u16-korvpall
Foto: fiba.basketball

Eesti poiste U16 korvpallikoondis lõpetas Bulgaarias peetava B-divisjoni EM-turniiri 18. kohaga, kui lisaajal vannuti 64:66 (19:16, 5:6, 18:26, 20:14, 2:4) alla Norrale.

Muidu väga võrdses mängus viskasid norrakad selgelt paremini kahepunktiviskeid (48,8% - 31,6%), kuid eestlased olid sellevõrra edukamad kolmepunktivisetel (24,4% - 11,8%). Kui üldine lauavõitlus oli 49-49 viigis, siis ründelauapallide arvestuse võitis Eesti 19-9, kirjutab basket.ee

Kaspar Laik viskas Eesti koondise parimana 12 punkti, Kermo Sepik kogus 11 silma ja 3 vaheltlõiget, Karl Ristna arvele kanti 10 punkti ja 5 lauapalli, Romel Savi ja Henri Vanem viskasid kumbki 9 silma ning Renee Raiste tõi 6 punkti ja 11 lauapalli. 

Norra poole kogus Oscar Hellebust 26 punkti ja 8 lauapalli, Dante Olseni arvele kogunes 18 silma, Elias Demoniere tõi 8 punkti, 8 lauapalli ja 5 söötu ning Ludvik Bergseng kogus 6 silma ja 12 lauapalli (neist 7 ründelauast).

U16 koondise peatreener Kris Killing alustas oma kommentaari sellest, et see mäng oli sisuliselt üks-ühele koopia kohtumisele, mis peeti Norraga ka suve alguse poole Põhjamaade meistrivõistlustel. 

"Täna oli võtmekohaks üks-üks kaitsemäng. Kui vastased viskasid 66 punkti, siis 33 tulid üks-üks kaitse pealt. Me ei saanud vastaste number kuuega (Oscar Hellebust - toim.) hakkama - 16 vabaviset ja 26 punkti, millest enamus tuli üks-ühe pealt." 

Killing lisas: "Kokkuvõttes võib öelda, et võitlesime lõpuni. Vastane pakkus meile seda võitu. Nad tõmbasid väga palju kokku ja andsid meile kolmesekohad. Alles neljandal veerandajal hakkasime sisse viskama. Enne seda ei õnnestunud. See mäng oleks võinud hoopis teistpidi kukkuda, kui oleks kohe alguses kindluse kätte saanud." 

"Teisel poolajal lasid kohtunikud mängu ka väga füüsiliseks ja arvan, et meile jäi korvi all päris palju vigu vilistamata. Seetõttu hakkasime täna ka kaare tagant nii palju viskama. Kahjuks lõppes Karl Ristna jaoks see mäng ka halvasti, kui praegu on ta haiglas. Tehakse uuringuid hüppeliigesest. Me räägime pidevalt, et kaitseme viskajat, siis kohtunikud seda ei teinud. Ristna maandus otse kaitsemängija jala peale ja hüppeliiges käis korralikult väljas. Loodame, et hullu pole ja paraneb kiiresti," selgitas Killing. 

Peatreener võttis oma jutu kokku arvamusega, et lahing oli kõigele vaatamata vägev ning lõpus oli võimalus kolmesega kohtumine ka võita, aga seekord läks nii. 

Poiste U16 B-divisjoni EM-turniiri finaalis kohtuvad laupäeva õhtul Soome ja Saksamaa koondised ning pronksmedalile ja koha eest A-divisjoni heitlevad Belgia ja Bulgaaria.