Peep Pahv vastas Facebookis Keila KK tegevjuhi Tarmo Heina avaldusele

Peep Pahv meeskonda juhendamas
Peep Pahv — FOTO: Keila KK esindusmeeskond Facebook

Keila Korvpallikooli tegevjuht Tarmo Hein andis täna põhjaliku ülevaate eilsele skandaalile, kus vallandati esindusmeeskonna peatreener Peep Pahv.

Tarmo Heina avaldus Keila KK Facebooki leheküljel: “Eile meedias toimunu, seoses peatreener Peep Pahvi töölepingu ülesütlemisega, on mõjunud emotsionaalselt kõigile osapooltele, kuid kinnitan teile, et tegemist ei ole emotsioonide põhjal tehtud otsusega. Keila Korvpallikool on ametlik spordikool, millele kehtivad kõik nii riiklikult kui ka kohalikul tasemel kehtestatud regulatsioonid ja millel on kohustused ja vastutus nii seaduse, sponsorite kui kogukonna ees.”

“Eilsetes uudistes suurt kõlapinda leidnud peatreeneri töölepingu lõpetamises kaasa rääkinud osapoolte hinnangutes kõlas mitmeid emotsioone, kuid meil tuleb organisatsioonina tugineda faktidele. Väited, et lepingu lõpetamise taga võis olla soov saada endale peatreeneri toetajad, tegemist on kadedusega või et korvpallikooli enda rahaasjad pole korras, on fookuse kõrvalejuhtimine oluliselt rikkumiselt. Meedias toimuv ei ole meile üllatuseks – tegemist on elupõlise meediatöötajaga, kes teab, millistele nuppudele vajutada. Samuti on meedias ringlemas anonüümne toetuskiri peatreenerile, kuid sarnaseid “usume”-kampaaniad on spordis varemgi olnud.” Loe täispikkuses avaldust SIIT

Peep Pahv vastas Keila KK Facebooki leheküljel Tarmo Heina avaldusele kommentaariga: Avaldame Pahvi kommentaari muutmata kujul ja täispikkuses.

“Paratamatult pean seda postitust kommenteerima. Miks oli meeskonna rahastamine üles ehitatud just sellisel moel? Elu on näidanud, et ühel hetkel kipuvad noorte- ja tippkorvpall teineteist ära sööma. Kindlam on hoida asjad lahus, et misiganes probleemide korral ei tõmbaks üks pool teist kaasa. Eelmisel hooajal olid mõlema poole arusaamad selged. Meistriliiga meeskonda majandas MTÜ Keila Basket. Kutsusin selle juhatuse liikmeks Korvpallikooli tegevjuhi, kuid ta otsustas loobuda. Oma näo ja nime abil kogusin sponsoritelt kokku meistriliigaga liitumiseks vajaliku summa. Oma väga suure panusega toetas ka Keila Linn. Panuse andis ka Korvpallikool, mille kaudu tuli meistriliigale kolme toetaja 17 500 eurot (Prysmian, Ensto ja Keila Haldus). Nende toetajate raha liikus esmalt Korvpllikooli arvele ja sealt kanti need vastavalt esitatud arvele Keila Basketile. Ehk siis kasutati sarnast rahade liikmusteed, nagu tänavu vastupidises suunas. Kevadel tekkis olukord, kus Tartuga veerandfinaalils valmistumise ajal tuli Korvpallikooli tegevjuht minu juurde jutuga, et kõik tuleb viia tagasi Korvpallikooli alla. Mõistagi segas selline ajastus ka hooaja otsustavateks mängudeks valmistumist. Pidasime pikki läbirääkimisi, istusime korduvalt koos ka Keila linnaga. Lõpuks andsin järgi ja leppisime kokku, et meeskonna majandustegevus liigub tagasi Korvpallikooli alla, kuid eelarve pannakse kokku erinevate osapoolte poolt. Iga osapool – kaasaarvatud linn – pidid tooma summa X. Selle põhjal sai koostatud ka kulueelarve. Jagasime ära, kes milliste toetajatega tegeleb. Minule jäid eelmise aasta toetajad ning lisaks pidin otsima ka uusi toetajaid. Kokkulepped, mis mul õnnestus tänaseks saavutada, oli rohkem, kui kohustustusin. Selleks, et oleks selgus, kelle poolt tulnud rahaga on tegemist korjasin raha samale arvele, millega majadasime meeskonda eelmisel hooajal.
Pealegi oli toetajaid, kes teadsid kevadisest ülevõtmise tülist, kas ma ikka kontrollin kogu tegevust? Vastasel korral poleks toetust tulnud. Peab aru saama, spordi toetused on paljuski seotud isiklike suhete ja tutvustega. Niisama kellegi uksele koputades on toetuse saamine vähetõenäoline. Kuna esimesed laekumised olid tulnud, palusin meeskonna mänedžeril koostada arve. Näitasin ära ka selle, kelle
käest ja mis summad on. Parku keelas Korvpalkikooli tegevjuht arve esitamise ja tuli välja süüdistusega, et pole teada, kas toetused ja minu poolt edasi kantavad summad kattuvad. Sellise kahtluse paikapidamist on aga panga väljavõtete abil väga lihtne kontrollida. Vaidlus viiski lõpuks praeguse olukorrani. Ükski inimene ei suuda tegeleda meistriliiga meeskonna vedamisega üksinda. Meeskonnal oli mänedžer ka eelmisel hooajal, kes tegeles kogu korraldusliku poolega. Plaan oli tänavu meeskonda suurendada. Korvpallikooli poole peamine mure seisnes aga selles, et kas ja kuidas saaks peatreenerit kehvade tulemuste tõttu vallandada? Selleks tuli minu rolli meeskonna juhtimise juures pisendada. Selle asemel, et tegeleda hooaja eel peamise tegevuse, ehk raha leidmisele. keskenduti just sellsitele detailidele.
Parku väljendus see ka toetajate leidmise tulemustes.”

Originaalpostitus ja Peep Pahvi kommentaar nähtavad SIIT.