Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula: play-off’ides pannakse nii palju, nagu torust tuleb

Paf Eesti – Läti korvpalliliiga veerandfinaalide seeria tõmbasid BC Kalev ja Pärnu Sadam Tallinnas Kalevi spordihallis peetud avamängus kaasakiskuvalt käima. Laupäevast teist vastasseisu Pärnu spordihallis alustatakse kodumeeskonna 1:0 eduseisus.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula tõdes pärast hoolealuste sitket, meelekindlat ja ühtehoidvat etteastet intervjuus Basketile: “Oleme ennegi BC Kalev/Cramo vastu seeriat juhtinud, see pole mingi näitaja. Kindlasti putitavad nad mingid mehed üles ja järgmine mäng tuleb kordades raskem.”

Heiko, kuidas ehitasite üles kaitse ja mida üliväikese skooriga võidumängus 67:60 kätte saite?

Vastastel oli tagamängijatega probleeme. Donovan Jackson mängis vist vigastusega, polnud päris tema ise. Eesmärk oli panna tagamängijatele surve peale ja teadsime, kes on nende põhiviskajad. Silinšiga jäime hätta, ta pani visked sisse ja hoidis oma meeskonda esimesel poolajal mängus.

Pick and rolliga saime hakkama. Teadsime, et Martin Dorbek ei suuda kogu mänguaja, 40 minutit piisavalt teravust teha. Ja selles meie kaitse võti oligi.

Kuidas jagasid mänguaega ja usaldust Siim-Markus Posti ja Alterique Gilberti vahel?

Gilbert jäi pärast laupäevast mängu haigeks ja polnud vahepeal treeninud. Täna oli suur kahtlus, kas ta üldse meiega Tallinna kaasa tuleb. Post alustas väga hästi. Gilbert mängis alguses krobeliselt, mis on arusaadav, aga lõpus tegi oma osa ära. Sellise kaitse vastu on meil teda vaja. Kui kõik vahetavad kaitses oma mehi, siis peab tema meile rünnakul olukorrad tekitama ja vajadusel ka ise visked ära panema.

Mis ülesanded andsid viimaseks veerandajaks?

Kogu mänguaja, eriti teisel poolajal tuli vältida pallikaotusi, et mitte anda Cramole kergeid korve kiirrünnakust. Pigem isegi võtta mõnikord üks-üks vastu raskem vise, sest siis jõuame viiekesi kaitsesse tagasi. Aga mitte teha pallikaotust.

Kestsime teisel poolajal ülihästi, tegime vist ainult kaks pallikaotust. See oligi võib-olla võti. Kontrollisime kogu aeg rünnakut, tegime viske ja jooksime kaitsesse tagasi. Kergeid korve said nad väga vähe.

Teie uusim välismängija Troy Barnies panustas mehe eest nii kaitses kui ka rünnakul, tuues 18 punkti. Mida tema rolli kohta võid öelda?

Ta on väga väärtuslik liige meeskonnas. Ootamegi temalt sellist skoorimist, nagu ta täna tegi. Tuleb visked sisse panna ja vajadusel teravust teha. Tema roll oli väga suur. Ka kaitses oli tubli, Kristjan Kitsingu vastu seisis ilusasti.

Kas siis, kui käisid põhiturniiri viimased voorud, panite mingi rõhu ettevalmistuses, et nii hästi vastu pidasite?

Hooaja lõpus, play-off’ides panevad kõik nii palju, nagu torust tuleb. Osad mehed jõuavadki mängida 40 minutit. Samas jäi seljataha kõigest esimene poolaeg. Kahte võitu on vaja, et finaalturniirile saada.