Pärnu Sadam kaotas Kosovo klubile ning eurosarjas põhiturniirile ei pääsenud

Robert Valge
Robert Valge — FOTO: Pärnu Sadam

Pärnu Sadama korvpalliklubi sai FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniturniiri otsustavas mängus Kosovo meeskonna BC Trepca käest 67:77 kaotuse ning põhiturniirile ei pääse.

Pärnu parimad olid tänases kohtumises Ivo Van Tamm 16, Isaiah Hart 14 ja Robert Valge 13 punktiga. Võitjate resultatiivseimad olid Kevin Bracy Davis 17, Jordy Tshimanga ja Mikaile Tmusic kumbki 14 ning Devon Van Oostrum 12 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

Pärnu vajas täna vähemalt kaheksapunktilist võitu, et põhiturniirile pääseda, kuid sellega täna hakkama ei saadud.

ENNE KOHTUMIST:

Avakohtumises (03.10) sai Eesti meeskond C-alagrupis valusa 62:69 kaotuse Islandi klubi Tindastolli käest. Pärnu parimad olid tolles kohtumises Isaiah Hart 15, Menno Dijkstra 14 ja Robert Valge 11 punktiga. Võitjate resultatiivseimad olid varem ka Eestis mänginud leedukas Adomas Drungilas 18 ja Sigtryggur Bjornsson 14 silmaga.

Eilses (04.10) kohtumises kaotas omakorda Islandi klubi Tindastoll Kosovo klubile BC Trepca 69:77. Võitjate parimad olid Mikaile Tmusic 21 ja Drilon Hajrizi 18 punktiga. Kaotajate resultatiivseimad olid Callum Lawson 17 ja Thorir Thorbjarnarson 16 silmaga.

Ühtlasi tähendas eilne Tindastolli kaotus seda, et põhiturniirile pääseja selgub täna, kui omavahel kohtuvad Pärnu Sadam ja BC Trepca. Eesti meeskond vajab põhiturniirile pääsemiseks vähemalt 8-punktilist võitu.

Hetkel on BC Trepca +- näitaja +8, Tindastollil peale eilset -1 ja Pärnul peale avakohtumist -7. Kui Pärnu suudab täna võita näiteks kaheksa punktiga, siis lõpetab Eesti meeskond +1-ga, Kosovo klubi +- näitaja jääks 0 ning Tindastolli oma enam ei muutuks ehk oleks -1.