Reklaam sulgub sekundi pärast

Pärnu Sadam alistas kolmandat korda järjest Kalev/Cramo ja jõudis finaali!

Pärnu Sadam alistas korvpalli meistriliiga poolfinaalseerias kolmandat korda järjest BC Kalev/Cramo 82:73 (36:41) ja pääses võitudega 3:2 finaali!

Kalev võitis avaveerandi 25:18 ja pikale pausile läksid võõrustajad 41:36 eduseisus. Kolmandal veerandajal haaras Pärnu aga juhtohjad ning läks viimasele mänguperioodile vastu juba 59:51 eduseisus.

Pärnu juhtis viimasel veerandajal korraks juba 16 punktiga (74:58), aga kalevlased suutsid vähendada vahe 71:77 peale. Enamat nad aga ei suutnud ning lõpuks võttis Pärnu Sadam üheksapunktilise võidu. 
 
Pärnu resultatiivseim oli Artur Konontšuk 22 punktiga. Siim-Markus Post lisas 14 ja Andris Misters 10 silma. Kalevi poolel vastas Kregor Hermet 17 punktiga, Kamari Murphy ning Ojars Silinš tõid 12 silma. 
 
Viimati jäi BC Kalev/Cramo Eesti meistriliigas finaalist välja 2010. aastal, kui TÜ/Rock alistas finaalseerias Rakvere Tarva. 

Pärnu Sadam läheb finaalis vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga. Kolme võiduni peetav finaalseeria algab reedel Pärnus. Kalev/Cramo ja TalTech/Optibeti pronksiseeriaga tehakse algust juba neljapäeval.