Pärnu ja Kalev/Cramo seerias saab otsustavaks viies mäng

Pärnu Sadam alistas korvpalli meistriliiga poolfinaalseeria neljandas mängus esmaspäeval koduhallis BC Kalev/Cramo 98:70 (46:41) ja viigistas seeria 2:2-le.

Kodumeeskond jäi avaveerandil järel 20:21 kaotusseisu, kuid suutis teisel mänguperioodil korraks juba 13-punktilise eeduseisu haarata. Kalevlased suutsid poolajapausiks vahe vähendada viiepunktiliseks (46:41). Kolmandal veerandil kärises vahe juba enam kui 20-punktiliseks ja viimasele neljandikule mindi Pärnu 72:53 juhtimisel. Otsustaval mänguperioodil kontrollis Pärnu selgelt mängutempot ja Kalev/Cramo enam vahet vähendada ei suutnudki. 

Kuus kaugiviset tabanud Artur Konontsuk sõnas mängujärgses intervjuus, et meeskonna eneseusk on terve seeria vältel olnud kõrge. “Me olemegi selline sats, kes kasutab kiirrünnakute võimalusi ära. Meie võistkond on viskajaid täis ja see meie leib on ongi. Kui sa tänavakoera nurka surud, siis ta näitab hambaid. Täpselt selline võistkond me olemegi. Meil on kõvasti agressiivsust ja me mängime kiiret mängu. Taktikaliselt me väga palju muudatusi pole teinud, pigem häälestusime ümber ja uskusime endasse.” 

BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok tunnistas, et vastased on kahes viimases mängus teist poolaega paremini alustanud. “Need on play-off mängud. Kui keegi võidab 15 või 20 punktiga ei anna alust arvata, et järgmises mängus kõik samamoodi läheb. Pärnu on väga hea võistkond ja meie oleme kahes viimases mängus tulnud poolajalt välja palju kehvemini. Peame üle vaatama, mida me saame kaitses parandada. Need visked, mis Pärnule teisel poolajal kätte tulid, nende jaoks peab olema head närvi ja nad panid need visked ilusti ära. Vaatame, kas saame seda homseks mänguks keerulisemaks teha.” 

Pärnu parimana tõi Konontsuk 21 punkti. Robert Valge lisas 14 silma ning Ivo Van Tamm ja Arturas Valeika võrdselt 13 punkti. Kalevi parimaks tõusis Kregor Hermet, kes tõi 18 punkti. Marcis Vitols lisas 14 silma. 

Pärnu tabas täna 36-st kaugviskest suisa 20 (55%). Lauavõitluse võitis kodumeeskond 41:24. 

Otsustav mäng toimub homme kell 19:00 Kalevi Spordihallis.