Otseülekanne: Eesti korvpallikoondis saab teada olümpia eelvalikturniiri vastased

Maik-Kalev Kotsar ja Siim-Sander Vene
Maik-Kalev Kotsar ja Siim-Sander Vene — FOTO: FIBA.basketball

Rahvusvaheline korvpalli katuseorganisatsioon FIBA teatas 29. aprillil, et Eesti on üks kolmest Euroopa riigist, kes korraldab tänavuse aasta augustis olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri.

Turniir saab toimuma Tallinnas, Tondiraba Jäähallis 12.-15. augustil. Tegemist saab olema seni suurima kaaluga korvpallisündmusega, mis Eestis on korraldatud.

Lisaks Eestile said turniiri korraldusõiguse endale Poola ja Türgi, kes korraldavad ühtlasi ka otsustavat faasi, kus selguvad kaks edasipääsejat järgmise suve kvalifikatsioonimängudele.

Alagruppide loosimine algab kell 14.00

 

Eesti meeste korvpallikoondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul on Eesti korvpallile olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri korraldamine suur au ning kingitus fännidele. “Turniiril osalemine ja selle korraldamine näitab, et oleme korvpalliriigina liikumas õiges suunas ning see on meile suur au. See annab meile võimaluse tuua sel hetkel parimas koosseisus olev Eesti koondis oma kodupubliku ette. Lisaks sportlikule poolele on see ka kummardus Eesti korvpallifännidele, kes on meid toetamas käinud EM-finaalturniiridel Riias ja Milanos.”

“Oleme suhelnud mängijatega. Tagasiside on olnud väga positiivne ning mängijad on motiveeritud koondist kodusel turniiril esindama,” avaldas peatreener Toijala pisut tausta, keda mängijatest augustikuus kodupubliku ees mängimas võiks näha.

Alanud on ühtlasi ka piiratud koguses parima hinnaga turniiripasside müük, mis on saadaval Piletitasku veebipoes. Turniiripass sisaldab endas kõiki kuute mängu (k.a. külaliste omavahelised mängud), mis Tallinnas peetakse. Mängupäevadeks saavad olema 12., 13. ja 15. august.