Noormeeste U18 koondis sai EM-turniiri kohamängus lisaajal jagu Bulgaariast

-Simm-Marten Saadi | Foto: fiba.basketball

Rumeenias toimuval noormeeste U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniiril sai Eesti meeskond kohamängus lisaajal 87:85 (17:19, 18:15, 18:29, 25:15, 9:7) jagu Bulgaariast ning jätkab mängimist kohtadele 9.-12.

Parimal juhul ise kümne punktiga juhtinud ning halvimal juhul ka kümnega maas olnud Eesti tiim suutis viimasel veerandajal vastasega vahe kinni võtta ning kohtumine läks lisaajale. Seejuures tabas täna varasemast rohkem mänguminuteid saanud tagamees Gregor Allik vasakust nurgast kolmese nii normaalaja kui lisaaja lõpus. Kui normaalajal kingiti enda rumala pallikaotusega vastasele viigistamise võimalus ja lisaaeg, siis normaalajal bulgaarlased seda ei suutnud.

Eesti koondise resultatiivseimaks tõusis 12 punkti visanud Kaarel Välb, teine vahetusest sekkunud tagamees Gregor Allik tõi 11 silma ning samuti pingilt alustanud Simm-Marten Saadi panustas 11 punkti, 5 lauapalli ja 3 blokiga. Kaspar Kuusmaa ja Rando Roos viskasid kumbki 9 silma ning Aleksander Tassa lisas 8 punkti.

Bulgaaria poolel viskasid nii Krasimir Petrov kui Iliyan Pishtikov 16 punkti, Krastomir Mihov panustas 15 silma ja 6 lauapalliga, Hristo Bachkov tõi 14 punkti ja 11 lauapalli ning Kristiyan Popovi arvele kanti 11 punkti.

“Tänasest mängust rääkides ega lisaks tulemusele ja võiduemotsioonile siin väga palju positiivset välja pole tuua. Kui ehk välja arvata see, et mingiks perioodiks leidsime koosseisu, kes keeldus seda mängu kaotamast. Nemad meid mängu tagasi tõid ja aitasid initsiatiivi haarata. Müts maha nende poiste ees, kes suutsid mingi perioodi ennastunustavalt kaitses ja lauavõitluses rügada ja Bulgaaria hoo maha võtta. Normaalaja lõpu kõige positiivsem külg oli, et saime lisaajale minna ja treener südamerikkega platsi äärde maha ei jäänud. Lisaajal käis edasi-tagasi mõlemale poole pakkumist, aga viimane lõpulahendus oli meil edukam ning poisid said võidutunde ja -emotsiooni,” kommenteeris tiimi peatreener Toomas Annuk.

Ta lisas: “Kogu mängu tahaks aga kokku võtta ka eile pärast meestekoondise kohtumist Leeduga peatreener Jukka Toijala poolt lausutud märksõnadega. Suures plaanis ei eristu need ka meie muredest. Miks see nii on ja kuidas neid probleeme lahendada, on hetkel keeruline vastata. Aga palju õnne poistele, saame natuke veel võidu peale mängida, kui kaks mängu on ees. Selgub, kas tuleb Läti või Austria vastu.”

Eesti U18 korvpallikoondis peab järgmise mängu laupäeva õhtul, meie aja järgi kell 20.15 ning nagu Toomas Annuk oma kommentaaris ütles, siis vastaseks on Läti ja Austria kohtumise võitja. Laupäevase mängu võitja pääseb mängima kohtadele 9.-10. ja kaotaja osaks jääb heitlemine positsioonidele 11.-12.

Eesti U18 koondise koosseis:

Kaspar Kuusmaa (Audentese SG)
Rasmus Andre (Audentese Spordiklubi)
Gregor Allik (Spordiklubi Nord/Audentese SG)
Karl Gustav Jurtšenko (Audentese Spordiklubi)
Kaarel Välb (Rapla Korvpallikool)
Simm-Marten Saadi (Spordiklubi Nord/Audentese SG)
Ants Kristjan Kalmus (Keila Korvpallikool/Audentese SG)
Rando Roos (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Georg Press (Spordiklubi “Rafter”/Audentese SG)
Karl Markus Poom (J Basket Monferrato)
Aleksander Tassa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Jarko Kõrvel (Rae Koss/Audentese SG)
Aksel Brifk (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)

 

Peatreener: Toomas Annuk
Abitreener: Brett Nõmm
Mänedžer: Allar-Raul Antson
Füsioterapeut: Saskia Vunk
ÜKE treener: Ott-Erik Kalmus