Nikola Mirotic on suure tõenäosusega lahkumas Barcelonast

Nikola Mirotic
Nikola Mirotic — FOTO: Scanpix

Barcelona korvpalliklubil on tekkinud suured rahalised raskused. Enim teenivalt Euroliiga korvpallurilt Nikola Miroticilt nõutakse väga suurt palgakärbet (50%-list).

Klubi on hakanud mõtlema juba järgmise hooaja peale pärast Euroliiga Final Fouri kaotuseid poolfinaalis Real Madridi vastu ning pronksikohtumises Monaco vastu. Kuigi koduses ACB liigas on veel kõik tähtsamad kohtumised ees.

Hispaania väljaande kohaselt on Miroticiga juba ühendust võetud, et ta kas võtab 50% kärpe vastu või avab Barcelona mehele uksed klubist lahkumiseks selle hooaja lõpus, kui ACB liiga play-offid on lõppenud.

32-aastasel kogenud mängumehel on tegelikult veel Hispaania suurklubiga 2-aastane leping ning ta (Mirotic) ise soovib selle aja lõpuni veeta. Barcelona superstaar teenib umbes 11 miljonit eurot hooaja kohta ja juhtkond ei ole nõus seda summat järgmisel kahel hooajal maksma, võttes arvesse ettevõtte rasket finantsolukorda. 

Eurohoops.net kirjutab, et Nikola Mirotici tulevik näib olevat vaikselt selgeks saamas ning tema lahkumine võib toimuda Barcelonast sel suvel.

Algselt teatas Home of Glory Twitteri konto, et Mirotic on lahkumas, siis kinnitas Barcelona suurim spordileht Mundo Deportivo seda, et klubile lähedastest allikatest  peetakse Mirotici lahkumist väga reaalseks võimaluseks.

Mundo Deportivo sõnul peavad mõlemad pooled juba läbirääkimisi Mirotici vabastamise ja hüvitise üle. Ei tasu unustada, et Miroticil on klubiga sõlmitud garanteeritud leping kuni 2025. aastani.

Muidugi ei kinnita klubi (Barcelona) ise veel midagi. “Nikola Mirotic on FC Barcelona mängija ja tal on leping. Loodame, et suudame üheskoos Hispaania meistritiitli võita,” kõlab ametlikus vastuses.