Neli hooaega Kaunase Žalgirises mänginud 25-aastane kolmestekütt lahkub Leedu klubist

Karolis Lukošiūnas
Karolis Lukošiūnas — FOTO: BC Žalgiris Kaunas

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond andis teada, et klubi ja 25-aastase mängumehe Karolis Lukošiūnase teed lähevad lahku.

2019. aastal meeskonnas debüüdi teinud snaipri viimaseks hetkeks jäi Žalgirisega kolmandat korda tulla Leedu kõrgliiga võitjaks, kirjutab zalgiris.lt.

Lukošiūnas tegi “Žalgiris TV-ga” rääkides ülevaate oma neli aastat kestnud karjäärist Kaunases, tõi välja tipphetked ning meenutas emotsioone hiljuti lõppenud finaalseeriast.

“Meil õnnestus nii ägedas võitluses tiitel võita, mis on lõbus. Täiesti teistsugune emotsioon. Otsustavat mängu me 20 punktiga ei võitnud, pinge püsis. Tähistasime koos kaaslaste ja fännidega seda – meile meeldis kõik,” rääkis Lukošiūnas äsja lõppenud finaalseeria kohta.

2022-2023 Euroliiga hooajal sai ta 22 mänguga kirja keskmiselt 7 minutit ning 1,8 punkti mängu kohta. Leedu liigas olid vastavad näitajad 14 minutit ja 5,8 punkti (kolmepunktivisete % 38,9).

“Ma arvan, et üks raskemaid ja pikemaid hooaegu. Arvan, et suudan paremini mängida. Kui väljakule läksin, siis midagi õnnestus, midagi ebaõnnestus – nagu igal korvpalluril,” hindas Lukošiūnas oma viimast hooaega Žalgirises”.

Statistiliselt oli 25-aastase leeduka jaoks parim hooaeg Euroliigas üleeelmisel hooajal, mil ta kogus keskmiselt 3,6 punkti mängu kohta. Meeldejäävaima mängu pidas ta Istanbulis, kui viskas Fenerbahce vastu 15 punkti.

Lukošiūnase karjääriperioodil juhendasid teda Leedu suurklubi eest Šarūnas Jasikevičius, Martinas Schiller, Jure Zdovacs ja Kazys Maksvytis. Mängija enda sõnul oli iga hooaeg justkui täiesti uus lugu.

“Taktikaliselt ja füüsiliselt paranesin, tõstsin oma korvpalli IQ-d ja kohtusin paljude treeneritega. Need neli aastat Žalgirises… Need olid kõik väga erinevad. Esimese aasta lõpetas covid. Covidi hooajal olime koos uue treeneriga, kes oli sellel tasemel Euroopas esimest aastat. Meil oli eelmisel hooajal kehv meeskondlik hooaeg. Euroliiga esimesed punktid on muidugi meeldejäävad. Meeldejääv oli mullune Euroliiga kohtumine Belgradi “Crvena Zvezdaga”, millest sai Paulius Jankunase lahkumismäng Euroliigas. Mängides ja pingilt inimesi – meeskonnakaaslasi ja fänne – vaadates oli tunne, et mängime millegi muu nimel. See oli väga liigutav.”

Kaunasest lahkudes otsib mängija karjäärile uut sihtkohta. Nagu Lukošiūnas ise väitis, on tema prioriteediks rohkem minuteid väljakul saada, kuid samas ta tahaks kunagi Kaunase klubisse naasta.

“Tahan rohkem mänguaega saada. Tunnetada mängu maitset ja rütmi. Ei ole lihtne mõneks minutiks väljakule minna ja siis pingile tagasi istuda. Tahaks järjepidevust. Oli lõbus mängida “Žalgirise” areenil selliste pealtvaatajate ees ning võimaluse ühel päeval tahaksin muidugi Žalgirisesse naasta.”