Kriisa
Feb 24, 2022; Salt Lake City, Utah, USA; Arizona Wildcats guard Kerr Kriisa (25) reacts to his triple double in the second half against the Utah Utes at Jon M. Huntsman Center. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports

Hawaiil toimuval Maui Invitational turniiril alistas Kerr Kriisa ja Henri Veesaare koduklubi Arizona Wildcats poolfinaalis 87:70 San Diego State ning pääses finaali.

Kriisa tõi 31 mänguminutiga 21 punkti, andis 5 resultatiivset söötu ja võttis 4 lauapalli. Veesaar sai 10 minutiga kirja 2 punkti ja ühe lauapalli. 5 kolmepunktiviset tabanud Courtney Ramey toetas meeskonda 21 silmaga. Kaotajate resultatiivseim oli Darrion Trammell 21 punktiga. Kogu statistika nähtav SIIT

Finaalis kohtub eestlaste koduklubi Creighton Bluejays meeskonnaga, kes alistas enda poolfinaalis 90:87 Arkansas Razorbacksi.

AJAKAVA

Neljapäev, 24. november

00.00 Finaal (TV3 Sport 2, Go3),

05.00 Kolmanda koha mäng (TV3 Sport 2, Go3)

ENNE KOHTUMIST:

Arizona meeskond võitis antud turniiri aastatel 2000 ja 2014. Kõik teised tänavu Hawaiil võistlevad meeskonnad pole seda turniiri kunagi võitnud. Viiel korral tuli meistriks Duke’s Blue Devils. Eelmisel aastal võidutses Wisconsin Badgers.

Arizona Wildcats, kelle ridades mängivad eestlased Kerr Kriisa ja Henri Veesaar, alustasid sel nädalal Hawaiil toimuvat Maui Invitational turniiri 101:93 võiduga Cincinnati Bearcatsi üle.

Kriisa tõi 36 mänguminutiga 11 punkti (kolmesed 3/5), andis 7 resultatiivset söötu ja võttis 2 lauapalli. Veesaar 10 minutiga punktiskoori ei avanud. Arizona parimana viskas leedulane Azuolas Tubelis 30 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 9 kolmepunktiviset tabanud Landers Nolley II 33 punktiga.

Poolfinaalis kohtub Arizona San Diego Statega, kes alistasid enda veerandfinaalis 88:77 Ohio State Buckeyesi.