Kerr Kriisa
Kerr Kriisa — FOTO: Scanpix

Kerr Kriisa ja Henri Veesaare koduülikool Arizona Wildcats alistas NCAA Pac-12 konverentsi finaalis 61:59 UCLA Bruinsi ning tuli teist hooaega järjest selle turniiri võitjaks.

Kriisa sai võidumängus 30 mänguminutiga kirja 6 punkti (kolmesed 2/3). Veesaar sai finaalis kolme minutiga kirja ühe lauapalli. Arizona parimatena tõid parimaks mängijaks (MVP-ks) valitud leedukas Azuolas Tubelis 19 ning Oumar Ballo 13 silma. UCLA resultatiivseim oli Amari Bailey 19 punktiga.

Kohtumise tipphetked:

Karika üleandmine:

ENNE FINAALI:

Eestlaste koduülikool alistas veerandfinaalis Stanford Cardinalsi 95:84. Kriisa sai 29 mänguminutiga kirja ühe punkti (kolmepunktivisked 0/3, vabavisked 1/2), neli resultatiivset söötu ja kaks lauapalli. Kahjuks tegi Kerr esimese poolaja lõpus katet pannes viga enda õlale ning teisel poolajal mängis eestlane kinni teibitud õlaga. Veesaar mänguaega ei teeninud.

Wildcatsi vastane poolfinaalis (Arizona State) alistas oma veerandfinaalis 77:72 USC Trojansi meeskonna.

Poolfinaalis võttis Arizona Wildcats 78:59 võidu Arizona State Sun Devili üle.

Kinniteibitud õlaga Kriisa sai võidumängus 28 mänguminutiga kirja 5 punkti, 7 resultatiivset söötu ja 3 lauapalli. Veesaar sai väljakule kohtumise viimaseks minutiks ning selle ajaga skoori teha ei jõudnud. Arizona resultatiivseimad olid leedukas Azuolas Tubelis 17 ning Cedric Henderson Jr. ja Oumar Ballo kumbki 14 silmaga. Kaotajate poolelt tõid parimatena Jamiya Neal ja Frankie Collins kumbki 11 punkti.

Teises poolfinaalis võttis UCLA Bruins samuti kindla 75:56 võidu Oregon Ducksi üle.

Eelmisel aastal toimunud finaalis võttis Wildcats 84:76 võidu UCLA üle. Kerr Kriisa jalavigastuse tõttu tolles finaalis kaasa teha ei saanud.